Chcesz spróbować czegoś nowego i wprowadzić świeży powiew do swojej stylizacji? Potrzebujesz trwałego lakieru do paznokci, dzięki któremu nie będziesz musiała martwić się odpryskami? Lakiery hybrydowe są dla ciebie! Zobacz, co warto o nich wiedzieć.

Lakiery hybrydowe – czym różnią się od tradycyjnych?

Lakiery hybrydowe różnią się od tych klasycznych wieloma cechami, mimo że samo ich nakładanie na paznokcie jest podobne. Przede wszystkim jednak inny jest skład tych produktów oraz sposób wysychania. Klasyczny lakier schnie sam – wymaga jedynie odrobiny cierpliwości podczas tego procesu. Hybryda natomiast sama nie zastygnie na paznokciu – jej utwardzanie następuje pod specjalną lampą UV lub LED. Proces ten trwa co najmniej kilkadziesiąt sekund.

Najbardziej zauważalną z punktu widzenia użytkowniczki cechą lakierów hybrydowych jest ich trwałość. Klasyczne lakiery nie wytrzymują starcia z detergentami, różnego rodzaju pracami manualnymi czy po prostu z czasem. Hybryda jest odporna na odpryski i prezentuje się idealnie przez 2, 3, a nawet 4 tygodnie (w zależności m.in. od liczby nałożonych warstw – jedna warstwa utrzymuje się najdłużej).

Zalety lakierów hybrydowych

Oczywiście największą zaletą lakierów hybrydowych jest ich wspomniana trwałość. Jeśli prawidłowo go nałożysz oraz utwardzisz zgodnie z zaleceniami producenta lakieru, będziesz się cieszyć pięknymi paznokciami przez co najmniej dwa tygodnie.

Lakiery hybrydowe dobrych producentów mogą kosztować nieco więcej niż klasyczne, ale w finalnym rozrachunku są bardziej ekonomiczne, ponieważ jedno opakowanie wystarcza na długo (chociażby dlatego że nie zasycha z czasem).

Lakiery hybrydowe nie niszczą paznokci, wręcz je wzmacniają. To oczywiście również niewątpliwy plus.

Wady lakierów hybrydowych

Lakiery hybrydowe mają liczne zalety, ale nie są też pozbawione pewnych wad. Oczywiście pewnego rodzaju wadą jest konieczność zakupu lampy UV lub LED, niezbędnej do utwardzenia lakieru. To oczywiście jednorazowy wydatek, a obecnie lampy te nie muszą już być tak kosztowne jak przed latami. Aby cieszyć się pięknymi paznokciami hybrydowymi, musisz natomiast zainwestować również w bazę i top, primer, blok polerski – aby odpowiednio przygotować, jak i wykończyć stylizację.

Większym problemem może być natomiast brak umiejętności. Jeśli nie masz jeszcze pewnej ręki do manicure’u i często zmywasz tradycyjny lakier, aby poprawić efekt, hybryda może nie być lakierem dla ciebie. Ten rodzaj lakieru uwydatni niedociągnięcia i nierówności – wymaga pewnego, gładkiego pociągnięcia pędzelkiem. Nie da się również zmyć go tradycyjnym zmywaczem. Potrzebny będzie tu zmywacz do hybryd i specjalna folia.

Lakiery hybrydowe nie będą odpowiednie dla osób mających tłustą lub bardzo miękką płytkę paznokciową. W tym przypadku lakier nie utrzyma się na paznokciach.

Hybryda czy lakier klasyczny? Przedstawiliśmy podstawowe zalety i wady hybryd. Jednak każde paznokcie są inne i wymagają innej pielęgnacji. Czasem w grę wchodzi alergia na konkretny produkt, innym razem brak umiejętności – jeśli jednak stawiasz na trwałość, spróbuj lakierów hybrydowych. Możesz stawiać pierwsze kroki z pomocą specjalistki i wybrać stylizację łatwą do wykonania.