Strona główna DIETA I ZDROWIE ZDROWIE LASEROWA KOREKTA WZROKU

LASEROWA KOREKTA WZROKU

0

 Lexum

Źle widzisz?! Źle wyglądasz w okularach? Poranny makijaż jest wyzwaniem każdego dnia? Okulary przeszkadzają ci w sporcie? Skutecznym rozwiązaniem tych problemów jest zabieg laserowego usuwania wady wzroku. Zabieg poleca lek. med. Barbara Czarnota z kliniki okulistycznej Lexum. 

Barbara Czarnota

 

 

 

Lek. med. Barbara Czarnota,okulista z kliniki Lexum, w 1999 roku, jako pierwsza w Wielkopolsce, wprowadziła do praktyki lekarskiej (w Lexum) laserową chirurgię refrakcyjną rogówki. Specjalizuje się w diagnostyce i usuwaniu wad wzroku, leczeniu schorzeń rogówki, diagnostyce i leczeniu stożka rogówki.

 

Laserowa korekta wzroku to najbezpieczniejsza, wysoce precyzyjna metoda chirurgiczna korygująca krótkowzroczność, nadwzroczność i astygmatyzm – stosowana w okulistyce już od ponad 20 lat! Zabieg ma charakter ambulatoryjny, wykonywanywa jest w znieczuleniu miejscowym, po podaniu kropli do oczu. Polega na zastosowaniu wiązki lasera do zmiany krzywizny przedniej powierzchni oka, czyli rogówki. Efektem jest natychmiastowa poprawa widzenia. Zabieg jest bardzo skuteczny, a wykonany przez doświadczonego specjalistę – całkowicie bezpieczny. Poddało mu się wiele gwiazd, m.in. Cindy Crawford, Nicole Kidman czy Courtney Cox. 

Korzyści z laserowej korekty wzroku: 

  • laserowa korekcja pozwala na wyeliminowanie konieczności noszenia okularów, które przy aktywnym trybie życia obniżają wielu osobom komfort codziennego życia
  • zabieg jest bezbolesny i trwa kilka / kilkanaście minut,
  • zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym – kroplowym (podanie kropli znieczulających do oka), a więc ma charakter ambulatoryjny, co pozwala na wypisanie pacjenta do domu niedługo po zabiegu,
  • krótki okres rekonwalescencji, co oznacza szybki powrót do aktywnego życia,
  • małe ryzyko powikłań i skutków ubocznych po zabiegu.

Dzięki jednemu krótkiemu zabiegowi będziesz mogła odstawić okulary lub soczewki i zacząć cieszyć się pełnią życia!

Korzyści z wykonania zabiegu w klinikach Lexum:

  • lexumLaser to narzędzie w ręku chirurga. Dlatego tak ważny jest wybór sprawdzonego specjalisty. W klinikach Lexum pracują doświadczeni lekarze, a sprzęt, którym wykonuje się laserową korektę wzroka, jest najwyższej jakości.
  • Zabieg zawsze poprzedzony jest skrupulatną konsultacją – doświadczony zespół medyczny przeprowadzi on szczegółowe badania wzroku, obejmujące m.in. badanie ostrości, badanie określające szczegóły powierzchni rogówki, badanie dna oka, biometrię i inne, niezbędne do właściwej oceny stanu oka. 
  • W klinice dostępnych jest kilka metod laserowej korekty wzroku. Na podstawie wyników badania oraz preferencji pacjenta wybrana zostanie najlepsza opcja zabiegu – priorytetem jest zawsze bezpieczeństwo i efektywność zabiegu.
  • Lekarz okulista dokładnie wyjaśni jej specyfikę i odpowie na wszystkie nurtujące cię pytania. Otrzymasz też wszystkie informacje dotyczące przygotowania do zabiegu.  
  • Zabieg trwa ok. 15 minut (w tym samo działanie lasera to dosłownie sekundy). Najpierw aplikacja kropli znieczulających w spokojnej i relaksującej atmosferze, a gdy krople zaczną działać, chirurg rozpocznie zabieg.

Więcej na: www.lexum.pl

Lexum logo