Strona główna DIETA I ZDROWIE MARCO PIERRE WHITE W POLSCE!

MARCO PIERRE WHITE W POLSCE!

0

Marco PIerre White, Knorr, przepisy na duszone mięso

Na zaproszenie marki Knorr gościł w Polsce jeden z najbardziej znanych mistrzów kulinarnych świata – Marco Pierre White, ambasador Bulionetki do duszonych dań Knorr. Zobaczcie, jakimi przepisami na duszone dania się podzielił!

Marco PIerre White, Knorr, przepisy na duszone mięso, Piotr Murawski14 października 2014 r. Polskę odwiedził Marco Pierre White, jeden z najsłynniejszych szefów kuchni na świecie, który specjalnej konferencji prasowej pokazywał, jak przyrządzać znakomite dania duszone. Tego dnia było to z pewnością najsmaczniejsze miejsce na mapie Warszawy. Goście zgromadzeni w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich w Warszawie, przedstawiciele mediów, blogerzy, miłośnicy kuchni, mieli wyjątkową okazję przyglądać się, jak gotuje wielki mistrz – Marco Pierre White. Zdradzał on kulinarne ciekawostki i swoje sposoby na wzbogacenie smaku potraw. Jako ambasador Bulionetki do duszonych dań pokazywał, w jak różnorodny sposób można jej używać, by pogłębić ich smak. Osobiście częstował gości. Było pysznie!
 
Marco Pierre White z Piotrem Murawskim, mistrzem kulinarnym Knorr
 
Na scenie mistrzowi wtórował Piotr Murawski, szef kuchni Knorr w Polsce, opowiadając o sposobach przyrządzania dań duszonych. Na pytania z sali odpowiadała również Iwonna Niegowska, ekspert żywienia marki Knorr. Oficjalną część konferencji zakończyła degustacja. 
 
Poniżej przepis na jedno z pysznych dań, które Marco Pierre White przyrządził podczas spotkania:
 

Bitki z karkówki z cebulą

 
Ilość porcji: 4
Czas przygotowania: 50 minut
Stopień trudności: łatwe
 

bitki z karkówki, przepis, Marco Pierre White

Składniki:
  • 600 g karkówki wieprzowej,
  • 1 Bulionetka do duszonych mięs Knorr,
  • 3 średnie cebule,
  • 1 łyżeczka majeranku,
  • 3 ziarna ziela angielskiego,
  • 1 liść laurowy,
  • 4 łyżki mąki.
 
Przygotowanie:
  1. Karkówkę przekrój wzdłuż na pół, a potem podziel na kotlety. Mięso rozbij tłuczkiem i oprósz mąką. Usmaż na złoty kolor.
  2. Cebule obierz i pokrój w piórka. Następnie przesmaż je w garnku. Wsyp przyprawy. Gdy cebulka zarumieni się, dodaj mąkę i wszystko przysmaż.
  3. Cebule zalej wrzątkiem (600 ml) i dodaj mięso. Wrzuć Bulionetkę do duszonych mięs, która podkreśli smak wszystkich składników potrawy. Duś, aż karkówka będzie miękka. Serwuj z ulubioną kaszą.

I jeszcze kilka porad mistrza na temat duszenia mięsa: 

  • Smak dania nie zależy jedynie od składników z przepisu. Równie duży wpływ na efekt końcowy ma metoda obróbki termicznej, jaką wybierzemy. To dlatego, gdy duszę mięso, lubię je wcześniej podsmażyć z obu stron. Dzięki temu szybkiemu i niewymagającemu procesowi zyskujesz nie tylko doskonały smak, ale również apetyczny kolor mięsa. Proces smażenia ma też niebagatelny wpływ na smak sosu i całej potrawy.
  • Jeśli jesteś smakoszem mięsa, zainwestuj w dobrą jakościowo patelnię – taka lepiej utrzyma ciepło, a jeśli tylko dbasz o nią odpowiednio, będzie służyć Ci przez lata w przeciwieństwie do tanich, szybko zużywających się akcesoriów kuchennych.
  • Naucz się cierpliwie czekać. Poczekaj, aż patelnia porządnie się rozgrzeje, zanim położysz na nią mięso. Pamiętaj, że gdy kładziesz na patelnię surowe składniki, gwałtownie obniżasz temperaturę oleju. To dlatego warto, aby olej był mocno rozgrzany już wcześniej. Nie bój się doprowadzić go do naprawdę wysokiej temperatury. Weź pod uwagę, że jeśli temperatura na patelni jest zbyt niska, to powierzchnia mięsa nie zetnie się odpowiednio szybko. W skutek tego wypłyną soki mięsne, więc tak naprawdę ugotujesz mięso zamiast go obsmażyć.
  • Upewnij się, że na patelni znajduje się odpowiednia ilość oleju. Bez tego raczej przypalisz mięso zamiast go przysmażyć. 

Marco Pierre White 

 
Marco PIerre White, Knorr, przepisy na duszone mięsoKulinarny geniusz, autorytet, nauczyciel wielu słynnych szefów kuchni, restaurator. Przyszedł na świat w 1961 r. w małej miejscowości niedaleko Leeds w Wielkiej Brytanii. Dziadek i ojciec byli zawodowymi szefami kuchni, mama – utalentowaną kucharką. Swoją pierwszą pracę dostał jeszcze jako nastolatek. Już na samym początku zrozumiał, że łatwo nie będzie. Jego pierwsze zadanie polegało bowiem na wyparzeniu, obraniu i pokrojeniu pięciu skrzynek pomidorów. W wieku 16 lat, mając ze sobą 7 funtów i 36 pensów, kilkanaście książek i torbę ubrań, wyjechał do Londynu. Tam zdobywał doświadczenie, specjalizując się w kuchni francuskiej pod okiem wybitnych szefów kuchni. W wieku 24 lat podjął kolejne wyzwanie – został współwłaścicielem i szefem kuchni restauracji Harveys. Jego pracownikiem i uczniem był między innymi… Gordon Ramsay. Ten Gordon Ramsay. Wśród swoich podwładnych budził respekt – wymagający, perfekcyjny, do bólu szczery. Ale to właśnie te cechy pomagały mu osiągać kolejne sukcesy. Największy przyszedł w 1994 r. – jako pierwszy Brytyjczyk i najmłodszy szef kuchni w historii otrzymał najwyższe wyróżnienie branżowe w postaci trzech gwiazdek Michelin. I jako pierwszy w historii – po trzech latach – te gwiazdki oddał i… poszedł na ryby. Od wieli lat szefuje w doskonałych londyńskich restauracjach i zdradza adeptom sztuki kulinarnej tajniki swojej kuchni. Pisze książki i uczy, co to znaczy robić dobrą kuchnię, przygotowując pełne głębokiego smaku dania. Jest także ambasadorem Bulionetki do duszonych dań Knorr, która pomaga mu podkreślać smak potraw duszonych. 
 

Bulionetka Knorr

 
Bulionetka do duszonych dań Knorr w trzech wariantach: do duszonych mięs, do duszonego kurczaka i do duszonych warzyw pomoże przyrządzić doskonałe, pełne smaku, dania duszone. Sprawdzi się w tradycyjnych domowych gulaszach, potrawkach, jest idealna do zrazów, bitek, żeberek i gołąbków. Pomoże także wszystkim eksperymentującym w kuchni w poszukiwaniu nowych smaków oraz lubiącym dania kuchni świata, jak chili con carne czy risotto. Bulionetka dopełnia i wzbogaca smak wszystkich składników potrawy, sprawia, że smakuje ona wyśmienicie. Poleca ją sam Marco Pierre White, słynny szef kuchni i autorytet kulinarny. 
Bulionetka Knorr