Strona główna PIELĘGNACJA KOSMETYKI I AKCESORIA DO PIELĘGNACJI Profesjonalne peelingi Iwostin do domowej pielęgnacji

Profesjonalne peelingi Iwostin do domowej pielęgnacji

peeling Iwostin

Linia trzech peelingów chemicznych Iwostin Perfectin naprawdę nas zachwyciła! Stosowane regularnie mogą zastąpić łagodne peelingi chemiczne stosowane w gabinetach. Przy opracowaniu ich formuł pomagali polscy dermatolodzy.

Z nową linią marka Iwostin doskonale wpisuje się nie tylko w potrzeby nowoczesnej kobiety, ale również w aktualne trendy konsumenckie, do których zalicza się m.in. wzrost roli profesjonalnej pielęgnacji domowej jako alternatywy dla wizyt w gabinecie dermatologicznym, wzrost popularności preparatów multifunkcyjnych, konieczność posiadania idealnej skóry w dobie „selfie”. Peelingi chemiczne stają się dziś niezbędnym elementem rutyny pielęgnacyjnej. Jak mówi dr n. med. Maria Noszczyk z lecznicy Melitus: „To wspaniała wiadomość zarówno dla pacjentów jak i dla lekarzy że właśnie w znanej i cenionej polskiej marce Iwostin, powstała profesjonalna linia peelingów do pielęgnacji domowej, dających efekt jak po zabiegu w gabinecie kosmetycznym i w niektórych przypadkach dermatologicznym. To doskonały element codziennej pielęgnacji, dla osób w różnych grupach wiekowych, ze skórą zdrową, ale także z niektórymi dolegliwościami dermatologicznymi. Linia stanowi uzupełnienie zabiegów i kuracji przeprowadzanych w gabinecie, a w przypadku lżejszych postaci konkretnych problemów skórnych może nawet je zastąpić. Co nie jest bez znaczenia, biorąc pod uwagę ograniczenia czasowe, ale również finansowe dzisiejszych konsumentek”. I dodaje: „Są trzy główne rodzaje cer i problemów gdzie peelingi, zarówno w kuracjach profesjonalnych jak i codziennych w domu sprawdzają się najlepiej. Do wskazań tych zalicza się przede wszystkim cerę dojrzałą z cechami starzenia i fotostarzenia i cerę osób młodych z problemami trądzikowymi oraz łojotokiem. Bez peelingów nie sposób sobie także wyobrazić usuwania różnego typu przebarwień skórnych”.

Iwostin Perfectin to profesjonalne peelingi, oparte o formułę zabiegu dermatologicznego z zastosowaniem kwasów. Zarówno składniki pielęgnujące jak i rodzaje kwasów w każdym preparacie są dostosowane odpowiednio do potrzeb trzech typów cery: trądzikowej, z przebarwieniami, dojrzałej. „Substancje złuszczające często stosuje się w połączeniu z innymi związkami o działaniu złuszczającym, stymulującym czy rozjaśniającym. Mieszanki takie mają wielorakie zalety. Przede wszystkim chodzi w nich o wykorzystanie złuszczenia jako procesu ułatwiającego wnikanie innych substancji aktywnych w głąb skóry, mają one wtedy szansę zadziałać głębiej i mocniej” – podkreśla dr Maria Noszczyk. 

W rezultacie peelingi zapewniają dwupoziomowe działanie: złuszczające i pielęgnujące, co gwarantuje maksymalny efekt odnowionej skóry już po pierwszej aplikacji, podobny do tego, jaki można uzyskać po profesjonalnym zabiegu.

W linii znajdują się trzy produkty:

Iwostin Perfectin  Lucidin profesjonalny peeling na noc
dla skóry z przebarwieniami

Peelingi chemiczne to zabieg nr 1 wśród pacjentów z przebarwieniami. „W wielu przypadkach ostuda i wiele plam posłonecznych zlokalizowanych jest dość płytko w naskórku i nie trzeba bardzo agresywnych metod, aby się ich pozbyć. Wystarczy do nich dotrzeć z wybielającą kuracją, na którą zawsze powinny się składać dwie grupy terapeutycznych składników.  Pierwsza to składniki złuszczające. Pełnią podwójną rolę. Intensyfikują złuszczanie, przyspieszając usuwanie nagromadzonego w naskórku barwnika. Częste stosowanie peelingu pomaga dotrzeć do głębszych warstw naskórka, gdzie naturalne procesy złuszczania mogą okazać się zbyt wolne na samoistne usunięcie przebarwienia. Drugie działanie peelingu to ułatwianie wnikania i działania innych aktywnych składników, które są równie ważne w procesie usuwania przebarwień, jak substancje złuszczające” – wyjaśnia dermatolog dr n.med. Urszula Kozłowska z lecznicy Melitus.

peeling Iwostin Już po 1. użyciu tego peelingu skóra jest widocznie odmłodzona, a po 7 dniach odzyskuje młody i świeży wygląd o wyrównanym kolorycie. Peeling nakładaj na oczyszczoną skórę wieczorem, omijając okolice oczu i ust. Po wchłonięciu nałóż Serum na noc redukujące przebarwienia z linii Iwostin Lucidin. W trakcie kuracji zaleca się stosowanie na dzień kremu z filtrem SPF 50+ z linii Iwostin Lucidin. Peeling stosować co wieczór przez 3-4 tyg., a następnie 1-2 razy w tygodniu.

W peelingu Lucidin na przebarwienia zastosowano:

  • Kwas glikolowy – ma najmniejszy rozmiar cząsteczek spośród wszystkich kwasów AHA, dzięki czemu jest doskonale absorbowany przez skórę, zapewniając wysoką skuteczność: złuszcza naskórek, rozjaśnia przebarwienia i plamy, przyspiesza odnowę komórkową, redukuje zmarszczki, zmiękcza i wygładza skórę, spłyca blizny, nawilża skórę, poprawia barwę i fakturę skóry
  • Dermawhite® NF LS – kompleksem składników aktywnych, które wzajemnie nasilają swoje działanie: kwasu ferulowego (rozjaśnia przebarwienia), kwas glukonowy (wychwytuje jony miedzi, co prowadzi do obniżenia aktywności melanocytów), kwas cytrynowy (delikatnie złuszcza naskórek), 
  • Melavoid – naturalna substancja aktywna o działaniu rozjaśniającym. Hamuje syntezę melaniny, zapewniając jednolity i wyrównany koloryt, redukuje przebarwienia niezależnie od ich źródła.

Iwostin Perfectin Re-Liftin profesjonalny peeling na noc
dla skóry dojrzałej

Peelingi to też numer 2 wśród zabiegów estetycznych u pacjentów ze zmarszczkami i objawami starzenia się skóry.

Dr M. Noszczyk o roli peelingów domowych w przypadku skóry dojrzałej mówi tak: „Powierzchniowe peelingi pełnią dwa zadania. Przede wszystkim usuwają z naskórka warstwę zrogowaciałą, dzięki czemu skóra nabiera blasku, wygładza się. Złuszczenie martwych warstw powierzchniowych przyspiesza odnowę młodego naskórka i jednocześnie normalizuje kluczowe dla zdrowia skóry dojrzewanie komórek. Lepiej odtwarza się bariera ochronna i powstaje więcej naturalnego czynnika nawilżającego. Skóra staje się bardziej nawilżona i elastyczna. Spłyceniu ulegają drobne zmarszczki linijne, wynikające z kruchości i odwodnienia naskórka. Systematycznie stosowane peelingi powierzchniowe przyspieszają także procesy odnowy w skórze właściwej, co decyduje o napięciu i gęstości skóry”.

peeling Iwostin Efekty działania tego preparatu: już po 1. użyciu skóra jest widocznie odmłodzona, a po 7 dniach zmarszczki są zredukowane.
 Peeling nakładaj wieczorem na oczyszczoną skórę, omijając okolice oczu i ust. Po wchłonięciu nałóż krem na noc Iwostin Re-Liftin. W trakcie kuracji zaleca się stosowanie na dzień kremu z filtrem SPF 50+ Iwostin Solecrin. Peeling stosować co wieczór przez 2 tyg., a następnie 1-2 razy w tygodniu.

W skład peelingu Re-Liftin wchodzą:

  • Kwas laktobionowy – jest polihydroksykwasem nowej generacji, należącym do grupy kwasów hydroksylowych. Kwasy te posiadają wszystkie cechy i właściwości charakterystyczne dla kwasów AHA, a dodatkowo wykazują łagodniejsze działanie, nie powodując efektów ubocznych w postaci intensywnego łuszczenia, pieczenia, szczypania lub zaczerwienienia skóry, co jest wynikiem budowy ich cząsteczek. Działa złuszczająco i silnie antyoksydacyjnie, wspomaga proces odnowy komórkowej, nawilża naskórek, stymuluje fibroblasty do produkcji włókien kolagenowych, wygładza i zmiękcza naskórek, łagodzi podrażnienia, posiada silne właściwości regenerujące, redukuje powierzchniowe zmarszczki,  nadając skórze efekt odmłodzenia, zmniejsza grubości warstwy rogowej, zapewniając skórze gładkość i ładny, świetlisty kolor, 
  • Actopontine – peptyd zwiększający syntezę kolagenu. Wspomaga utrzymanie prawidłowej gęstości i elastyczności skóry, zapewnia młody i świeży wygląd,
  • Regenine – kompleks naturalnych ekstraktów owocowych wspomagający proces odnawiania skóry dzięki kompleksowemu działaniu naturalnych molekuł. Działa łagodnie złuszczająco, odżywia skórę, stymuluje proces jej odnowy, chroni kolagen.

Iwostin Perfectin Purritin profesjonalny peeling na noc 
dla skóry tłustej i trądzikowej

Peelingi to numer 1 wśród zabiegów estetycznych u pacjentów z problemem trądziku.

Jak mówi dr Anita Tarajkowska-Olejnik, dermatolog z lecznicy Melitus: „U osób ze skórą trądzikową peelingi domowe są jednym z istotniejszych elementów codziennej pielęgnacji skóry. Ułatwiają ewakuację wydzieliny z gruczołów łojowych, głęboko oczyszczają pory skóry, zapobiegając tym samym nawrotom po leczeniu i zmniejszając tendencję do powstawania zmian u osób nie leczonych. Stosowane niezależnie od profesjonalnych terapii normalizują procesy rogowacenia naskórka co długotrwale ogranicza tendencję do powstawania nowych zmian. Poprawia się jednocześnie nawilżenie, koloryt i wygładzenie skóry”.

Już po 1. użyciu tego preparatu skóra jest widocznie odnowiona, a po 7 dniach odzyskuje zdrowy wygląd, pory są odblokowane i wyraźnie zwężone. Peeling nałóź wieczorem nałożyć na oczyszczoną skórę twarzy, omijając okolice oczu i ust. Po wchłonięciu nałóż krem na noc z linii Iwostin Purritin. W trakcie kuracji zaleca się stosowanie na dzień kremu z filtrem SPF 50+ z linii Iwostin Solecrin. Peeling powinno się stosować co wieczór przez 3-4 tyg., a następnie 1-2 razy w tygodniu.

W peelingu Purritin zastosowano:

  • Kwas migdałowy – to α-hydroksykwas otrzymywany przez hydrolizę wyciągu z gorzkich migdałów. Dzięki większej wielkości cząsteczek oraz działaniu łagodzącemu, kwas migdałowy jest bardzo dobrze tolerowany, nawet przez cery wrażliwe. Działa złuszczająco, ogranicza rozwój bakterii oraz reguluje wydzielanie sebum, odblokowuje pory zapobiegając powstawaniu zaskórników, zwęża rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, stymuluje produkcję kwasu hialuronowego w skórze, wygładza i spłyca zmarszczki, zapobiega fotostarzeniu się skóry (skóra staje się mniej wrażliwa na promienie UV), rozjaśnia przebarwienia posłoneczne i potrądzikowe, nawilża, wygładza i rozświetla skórę, a także poprawia ogólną kondycję skóry, 
  • Kwas laktobionowy,
  • Zincidone – innowacyjne połączenie cynku i molekuły PCA (sól cynkowa kwasu PCA), która ułatwia jego wnikanie w skórę – reguluje wydzielanie sebum i zapobiega powstawaniu zmian trądzikowych,
  • Eurol BT – naturalny wysoko skoncentrowany ekstrakt z liści drzewa oliwnego. Działa antyoksydacyjnie, ogranicza rozwój bakterii.

Skuteczność wszystkich trzech preparatów została potwierdzona badaniami aplikacyjnymi i aparaturowymi w Niezależnym Laboratorium Badawczym. Formuły opracowane zostały dla cer problemowych we współpracy z dermatologami i w oparciu o starannie wyselekcjonowane surowce.

Pojemność: 30 ml, cena: ok. 50 zł.

Nasza opinia:

peelingi rzeczywiście mają działanie pielęgnujące skórę i można je stosować na noc samodzielnie, bez dodatkowej warstwy kremu! Są łagodne dla skóry, ale skutecznie poprawiają jej kondycję i niwelują niedoskonałości. Polecamy! 

Poprzedni artykułMARCO PIERRE WHITE W POLSCE!
Następny artykułKawiorowa kuracja Sensilis Supreme
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: [email protected]