Strona główna PIELĘGNACJA KOSMETYKI I AKCESORIA DO PIELĘGNACJI NOWY WYMIAR NAWILŻANIA SKÓRY – PERFECTA HYDRO MAGNETIC

NOWY WYMIAR NAWILŻANIA SKÓRY – PERFECTA HYDRO MAGNETIC

1

Nawilżanie to (naprawdę!) pierwszy i najważniejszy krok pielęgnacyjny, jeśli chcemy cieszyć się piękną i młodą skórą. Ale po co nawilżać? I czy solidna dawka nawilżenia może działać jak eliksir młodości?

Wokół tematu nawilżania narosło wiele mitów, dlatego warto mu się przyjrzeć bliżej – zwłaszcza, że lato tuż tuż i skóra coraz częściej będzie wołała „daj mi pić” 🙂

Po co nawilżać?

Ludzki organizm w większości składa się z wody, a sama skóra właściwa zawiera jej nawet 80 %. Skąd jej aż tyle? Oczywiście z wnętrza, skąd podąża powoli ku górnym warstwom. W efekcie skóra, którą widzimy w lustrze (naskórek) zawiera zaledwie 10-13% wody. Mało, prawda? Dlatego też każdy deficyt wody od razu czujemy – objawia się jako uczucie ściągnięcia, pieczenia, skóra staje się szorstka i matowa. Wniosek? Skóra wymaga podwójnej dawki solidnego nawilżenia – od wewnątrz poprzez spożywanie odpowiedniej ilości płynów i z zewnątrz – za pomocą kosmetyków.

Nawilżona = młoda

Dlaczego się starzejemy? A właściwie dlaczego nasza skóra wygląda na coraz starszą? W dużej mierze winowajcą jesteśmy my, ponieważ nie dostarczamy jej odpowiedniej dawki nawilżenia. A odwodniona skóra jest wiotka, cienka, traci jędrność i elastyczność, za to „zyskuje” zmarszczki. Dlatego kosmetyki nawilżające nie powinny być stosowane jako kuracja w momencie, gdy czujemy, że skóra jest sucha/odwodniona, ale na co dzień, jako stały element pielęgnacyjnego rytuału.

kompozycja-Nawilżanie w wersji Hydro Magnetic!

Każdy rodzaj cery posiada określone potrzeby, jednak sucha skóra twarzy należy do tych szczególnie wymagających. Dlatego Laboratoria badawcze marki Perfecta stworzyły nowy wymiar nawilżenia skóry – linię Perfecta Hydro Magnetic.

Linia ta zawiera unikalny kompleks Aqua Energy, łączący wodę magnetyczną zamkniętą w nośnikach – polarosomach z energizującą fito-tauryną. Oparta jest również na unikalnej technologii utrzymywania wody w naskórku – Aqua Lock Technology, która łączy najskuteczniejsze mechanizmy intensywnego nawilżenia skóry. Synergiczne działanie czterech metod daje efekt głębokiego nawilżenia od razu po aplikacji oraz potęguje jego odczucie w czasie.

Aqua Lock Technology – synergia działania czterech mechanizmów nawilżenia skóry:

 • zmniejszenie przeznaskórkowej utraty wody (TEWL),
 • wiązanie i zatrzymywanie cząsteczek wody w naskórku,
 • ochrona przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych powodujących utratę wody,
 • utrzymanie równowagi wodno-elektrolitowej w komórkach.

4 najważniejsze strategie w nawilżaniu

 1. Okluzja – jest niezbędna do zmniejszenia transepidermalnej utraty wody z naskórka, tzw. TEWL.
 2. Humekanty – są pożądane, gdyż ich zadaniem jest utrzymanie odpowiedniej wilgoci w skórze. To silnie higroskopijne substancje, które mają zdolność do wiązania/wyłapywania i zatrzymywania cząsteczek wody w naskórku.
 3. Bariera ochronna – konieczne jest wzmocnienie bariery ochronnej skóry w celu zmniejszenia utarty cząsteczek wody z naskórka oraz skutecznej ochronny przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.
 4. Osmoprotekcja – zastosowany w kosmetyku osmolit kontroluje równowagę wodną w komórkach skóry poprzez przyciąganie i utrzymanie cząsteczek wody w skórze, co przekłada się na utrzymanie równowagi gospodarki wodnej w naskórku.

W skład gamy Hydro Magnetic wchodzą:

Perfecta Hydro Magnetic – Krem na dzień i na noc (50 ml/21,99 zł)

Intensywne nawilżenie, Odmłodzenie, Ujędrnienie

Krem o nowoczesnej i wyjątkowej konsystencji „cream to water”. Daje efekt natychmiastowego nawilżenia skóry oraz pozostawia ją aksamitnie gładką i miękką. Polecany jest do pielęgnacji każdego rodzaju cery. Stanowi idealną bazę pod makijaż.

 • Aqua Energy
  Nowatorski kompleks łączący wodę magnetyczną zamkniętą w nośnikach – polarosomach z energizującą fito-tauryną.
 • Minerały Morskie
  Regenerują skórę poprzez mineralizację jej komórek, dzięki czemu cera wygląda świeżo i młodo. Chronią przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

perfecta kremPerfecta Hydro Magnetic – Krem na dzień i na noc (50 ml/21,99 zł)

Intensywne nawilżenie, Kojenie, Odżywienie

Krem o nowoczesnej i wyjątkowej konsystencji „cream to water”. Daje skórze efekt natychmiastowego nawilżenia i tworzy na niej delikatną, aksamitną warstwę ochronną dającą odczucie odżywienia. Polecany jest do pielęgnacji każdego rodzaju cery, w szczególności do skóry suchej i wrażliwej. Stanowi idealną bazę pod makijaż.

 • Aqua Energy
  Nowatorski kompleks łączący wodę magnetyczną zamkniętą w nośnikach – polarosomach z energizującą fito-tauryną.
 • Kwasy Omega
  Działają kojąco i zmiękczająco na skórę, chronią przed działaniem wolnych rodników i odbudowują naturalną barierę ochronną.

Kojenie-odzywianiePerfecta Hydro Magnetic – Krem na dzień i na noc (50 ml/21,99 zł)

Intensywne nawilżenie, Matowienie, Poor Minimizer

Krem o nowoczesnej i wyjątkowej konsystencji mus, tzw. Airy Cream. Daje efekt natychmiastowego nawilżenia i pudrowego wykończenia (zwanego Dry Touch  lub Silicone Touch), pozostawiając cerę matową przez wiele godzin. Polecany jest do pielęgnacji każdego rodzaju cery, w szczególności do skóry normalnej, mieszanej i tłustej. Stanowi idealną bazę pod makijaż.

 • Aqua Energy
  Nowatorski kompleks łączący wodę magnetyczną zamkniętą w nośnikach – polarosomach z energizującą fito-tauryną.
 • Control Matt
  Pochłania nadmiar sebum i reguluje jego ilość na powierzchni skóry. Niweluje błyszczenie cery i zapewnia matowy wygląd przez wiele godzin.

perfecta kremPerfecta Hydro Magnetic – Maska Memory Shape (50 ml/21,99 zł)

Hiper nawilżenie, Regeneracja, Energia

Maska w słoiku o nowoczesnej i wyjątkowej konsystencji „memory shape”, której powierzchnia samoistnie się wygładza po każdym użyciu.  Wyglądem przypomina jogurt lub galaretkę, stąd mówimy o tzw. Bouncy Effect lub Jelly Effect. Ma delikatną i szybko wchłaniającą się formułę, która daje efekt intensywnego nawilżenia i regeneracji. Polecana jest do pielęgnacji każdego rodzaju cery.

 • Aqua Energy
  Nowatorski kompleks łączący wodę magnetyczną zamkniętą w nośnikach – polarosomach z energizującą fito-tauryną.
 • Witaminy
  Wyjątkowe połączenie witamin E, F i C odpowiadających za zdrowy i młody wygląd skóry. Intensywnie odżywiają, zmiękczają naskórek i zwiększają jego elastyczność.

perfecta maskaPerfecta Hydro Magnetic – skoncentrowana Esencja (110 ml/24,99 zł)

Ultra nawilżenie, Energia, Dotlenienie

Esencja o nowoczesnej i wyjątkowej konsystencji „essence to water” („emulsja jak woda” o niskiej lepkości). Ultralekka formuła esencji daje wyjątkowy efekt oblania skóry wodą, zwany „water mist”, który odczuwalny jako wyjątkowe nawilżenie i odświeżenie. Polecana do pielęgnacji każdego rodzaju cery.

 • Aqua Energy
  Nowatorski kompleks łączący wodę magnetyczną zamkniętą w nośnikach – polarosomach z energizującą fito-tauryną.
 • Algi
  Bogate w aminokwasy i sole mineralne. Utrzymują odpowiedni poziom nawilżenia i chronią przed wysuszeniem skóry.

perfecta esensjaperfecta ambasadorka

logo2

www.perfecta-kosmetyki.pl

1 KOMENTARZ