Strona główna PIELĘGNACJA PODRAŻNIENIA PO DEPILACJI – JAK IM ZAPOBIEGAĆ I JAK JE LECZYĆ?

PODRAŻNIENIA PO DEPILACJI – JAK IM ZAPOBIEGAĆ I JAK JE LECZYĆ?

0
nogi, kobieta z psem

Podrażnienia po goleniu miejsc intymnych, nóg czy pach to problem, z którym boryka się każda kobieta. Istnieją sposoby, które pozwalają ograniczyć jego występowanie do minimum, a także metody szybkiego wyleczenia podrażnień.

maszynka do golenia GillettePodrażniona skóra po goleniu swędzi, niekiedy piecze, często jest przesuszona, wrażliwa na dotyk. Co więcej, pojawiają się na niej nieestetyczne krostki lub czerwone przebarwienia. Często można tego uniknąć, dobierając odpowiednią metodę depilacji oraz zwracając uwagę na szczegóły.

Podrażnienia po goleniu miejsc intymnych

Prawdopodobnie są najbardziej uciążliwe. Przede wszystkim do golenia linii bikini używajmy jedynie pianek mocno nawilżających lub ewentualnie dobrze pieniących się płynów do miejsc intymnych. Jeśli mamy problemy z podrażnieniami, za każdym razem sięgajmy po świeżą, nieużywaną do tej pory maszynkę jednorazówkę. Wielokrotnie używanie maszynek, zwłaszcza w tak wrażliwych miejscach, może prowadzić do rozwoju bakterii, które wnikają w mikroskaleczenia tworząc stan zapalny. Po goleniu wmasujmy delikatne maść z witaminą A lub maść cynkową. Pozwólmy skórze odetchnąć – zrezygnujmy z bielizny ze sztucznych tkanin na rzecz przewiewnej bawełny.

Podrażnienia po goleniu nóg i pach

Venus pianka do goleniaPrzede wszystkim, unikajmy golenia na sucho. Stosujmy pianki i żele, które mają odpowiedni skład, działając nawilżająco i kojąco na skórę. Wybierajmy maszynki z jak największą ilością ostrzy, które za jednym pociągnięciem zbierają większość włosków. Dzięki temu unikamy kilkukrotnego poprawiania, które zwiększa ryzyko powstawania podrażnień i zacięć. Tuż po goleniu nie nakładajmy na skórę pach dezodorantów, a na nogi – bogatych w składzie mleczek. Mogą one powodować zaczopowanie gruczołów potowych oraz mieszków włosowych.

Swędzenie po goleniu – co robić?

Jeśli mimo powyższych rad nadal odczuwamy swędzenie, być może jesteśmy uczulone na któryś ze składników naszych pianek lub żeli. Warto wypróbować inną markę lub w ogóle zmienić metodę golenia na depilację: woskiem, pastą cukrową czy zdecydować się na zabiegi laserowe. Szybką ulgę może przynieść zimny prysznic, krem na podrażnienia po goleniu lub nawet krem po opalaniu.

Podrażnienia po depilacji

Po każdej metodzie depilacji skóra jest przez pewien czas podrażniona. Związane to jest z mechanicznym wyrywaniem włosków lub – jak ma to miejsce w przypadku depilacji laserowej – wypalaniem mieszków włosowych. Pomocne okazują się specjalne preparaty z tlenkiem srebra lub wspomniana na początku, maść cynkowa. W przypadku depilacji miejsc intymnych pomagają nasiadówki w rumianku. Podrażnienia mijają samoistnie do 24 godzin po zabiegu.

nogi w trampkach