Strona główna MAKIJAŻ TRIKI MAKIJAŻOWE TATUAŻ NA BIODRZE – NA CO UWAŻAĆ?

TATUAŻ NA BIODRZE – NA CO UWAŻAĆ?

0

PYTANIA I ODPOWIEDZI

Tatuaż na biodrze – na co zwrócić uwagę?

Jestem posiadaczką tatuażu na biodrze, więc postaram się odpowiedzieć na to pytanie najlepiej, jak potrafię.

Tatuaż na biodrze wygląda efektownie, jednak jest to takie miejsce, o które jako kobieta, nieco się obawiałam. Na przykład, jeśli mocno przytyję, czy tatuaż się „powiększy”. Tak samo podczas ciąży tatuaż może się „rozejść” lub na jego miejscu mogą pojawić się rozstępy. Może tak być, ale nie musi, jednak należy mieć to na uwadze przy wyborze lokalizacji tatuażu.

Wzór miałam przemyślany, całą sobą czułam, że jest dla mnie idealny. Salon wybrałam już sprawdzony, wiedziałam, że jest tam bardzo czysto, a pani tatuażystka naprawdę zna się na tym, co robi. Tatuaż na biodrze robi się tak samo, jak w każdym innym miejscu na ciele – dezynfekuje skórę, odbija wzór, robi kontury i wypełnia kolorem.

Czy tatuaż na biodrze boli?

Dla mnie nie było to bolesne, lecz niezbyt przyjemne. Być może trochę bardziej odczuwalne było wykonywanie konturów tatuażu niż samo wypełnianie. Tak, jakby ktoś wbił igłę i ciągnąc ją, zaznaczał kontury. Wypełnianie nie było przyjemne szczególnie wtedy, kiedy tatuażystka zbliżała się z maszynką w miejsce blisko kości biodrowej. Czułam niezbyt komfortowe drgania. Na szczęście wybrany przeze mnie wzór był jednokolorowy i nieduży, więc całość nie trwała nawet godziny.

Po skończonej pracy tatuaż został zaklejony opatrunkiem i teraz ode mnie zależało, w jakim będzie stanie później. Musiałam go smarować maścią Alantan i jeśli pojawią się strupki, pod żadnym pozorem nie zdrapywać (mogą odpaść razem z barwnikiem, co wiąże się z późniejszym uzupełnianiem koloru). Przez ponad tydzień unikałam też długich gorących kąpieli – szybki prysznic i tyle. Tym samym kolor tatuażu pozostał prawdziwie czarny, jednolity.

Jeśli boisz się bólu podczas tatuowania, poszukaj maści, takich jak Emla, Dr Numb, Deep Numb. Kremy te są stosowane do miejscowego znieczulenia podczas tatuowania, mezoterapii, makijażu permanentnego, czy dla dzieci, które boją się zastrzyków.