Strona główna PIELĘGNACJA MĘSKA PIELĘGNACJA UCZESANIA POD KASK

UCZESANIA POD KASK

Nie śmiejcie się – to poważny temat!
Ten tekst piszę pod dyktando naszego dyrektora kreatywnego, który ma bardzo niesforne włosy i motocyklowe hobby. Od marca do listopada dzień w dzień jeździ na motorze, a lusterko przy kierownicy służy mu nie tylko do sprawdzania, co jedzie z tyłu;-) Przetestował wiele kosmetyków i uczesań – oto wg niego najlepsze pomysły na fryzurę pod kask. (AK)

MOTO-FRYZURY UCZESANIA POD KASK

 • Włosy krótko obcięte. To oczywiste. Im krócej, tym lepiej, bo wtedy nie będą wyglądać po zdjęciu kasku jak przylizane.
   
 • Żel – obowiązkowo! Zwłaszcza gdy włosy mają tendencję do puszenia się lub kręcenia. Warto przetestować kilka, zanim znajdziesz kosmetyk idealny dla siebie. Uwaga na żele bardzo mocno utrwalające – fryzura może się odkształcić pod kaskiem, a wtedy trudno będzie ją poprawić.
   
 • Co wtedy? Trzeba zwilżyć ręce dłonią i przejechać po włosach – wiele żeli ma taką formułę, że pod wpływem willgoci stają się elastyczne i można na nowo modelować włosy. Jedyny problem – nie zawsze masz wodę pod ręką.
   
 • Żelowe poprawki. Pod ręką natomiast dobrze jest mieć awaryjne, nieduże opakowanie żelu, aby po poprawieniu fryzury można było na nowo ją utrwalić.
   
 • Długie włosy? Jak najbardziej, one pod kaskiem dobrze się zachowują, choć – jeśli są cienkie – mogą się przylizywać. Po zdjęciu kasku dobrze jest zmierzwić je dłońmi (aby dodać im trochę objętości i powietrza). Tu dygresja dla długowłosych kobiet motocyklistek – jazda na motorze to najszybszy sposób na prostowanie włosów! Ja po zdjęciu kasku zawsze mam świetną, naturalnie prostą fryzurę (tak jak po przejechaniu wierzchnich warstw prostownicą).
   
 • Włoska fryzura. Dłuższe, falujące włosy nażelowane i zaczesane do tyłu. Kask świetnie utrwala taką fryzurę.
 1. Niezniszczalny żel Studio Indestructible L   2. Żel Got2b No Stopping oporny na pot i wilgoć Schwarzkopf, 150 ml   3. Żel Design Pulse Matrix, 200 ml
1. Niezniszczalny żel Studio Indestructible (L'Oreal Paris, 150 ml, ok. 13 zł) 2. Żel Got2b No Stopping oporny na pot i wilgoć (Schwarzkopf, 150 ml, ok. 21 zł) 3. Żel Design Pulse (Matrix, 200 ml, 35 zł, w salonach)

 

Poprzedni artykułCZY MĘŻCZYŹNI WOLĄ BLONDYNKI?
Następny artykułDavidoff Hot Water
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: [email protected]