Strona główna DZIEJE SIĘ WYDARZENIA ZAKAZ TESTOWANIA KOSMETYKÓW NA ZWIERZĘTACH NA TERENIE UE!

ZAKAZ TESTOWANIA KOSMETYKÓW NA ZWIERZĘTACH NA TERENIE UE!

0

The Body Shop, zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach UE

Hura! Od dziś na terenie Unii Europejskiej obowiązuje zakaz testowania na zwierzętach w branży kosmetycznej oraz sprzedaży testowanych na zwierzętach kosmetyków!

Od dziś każdy kto będzie chciał sprzedawać nowe produkty kosmetyczne na terenie Unii Europejskiej nie może testować ich na zwierzętach. Co więcej, do tworzenia kosmetyków nie mogą być też wykorzystywane składniki, które były testowane na zwierzętach. Zakaz ten w żaden sposób nie wpłynie na działalność firmy The Body Shop, która nie testuje na zwierzętach i od wielu lat prowadzi kampanie nawołujące do wykorzystywania alternatywnych metod testowania kosmetyków.

The Body Shop wraz z organizacją Cruelty Free International zachęca wszystkich do podpisywania globalnej petycji nawołującej do wprowadzenia światowego zakazu testowania na zwierzętach w branży kosmetycznej. Petycja ta zostanie przekazana rządom państw na całym świecie oraz osobom decyzyjnym.

Petycja będzie dostępna we wszystkich sklepach The Body Shop; można ją podpisać także na stronie internetowej www.crueltyfreeinternational.org/telltheworld.

Zachęcam wszystkich do podpisywania petycji Cruelty Free International, nawołującej do wprowadzenia globalnego zakazu testowania na zwierzętach w branży kosmetycznej, której przyszłość musi być wolna od cierpienia zwierząt!

Leona Lewis, ambasadorka marki The Body Shop

Leona Lewis The Body shop

Leona Lewis, razem ze swoim pupilem, świętuje wielki sukces organizacji non-profit Cruelty Free International oraz etycznej marki kosmetycznej The Body Shop – wprowadzenie na terenie Unii Europejskiej zakazu testowania na zwierzętach w branży kosmetycznej, a także zakazu sprzedaży testowanych na zwierzętach kosmetyków! Jest to uwieńczenie 20-letniej walki w obronie praw zwierząt.