Strona główna PIELĘGNACJA KOSMETYKI I AKCESORIA DO PIELĘGNACJI BIOTHERM BLUE THERAPY

BIOTHERM BLUE THERAPY

0

Amber Valetta, Biotherm, Blue Therapy, Biotherm Blue Therapy

na zdjęciu: Amber Valetta, ambasadorka Biotherm Blue Therapy

BIOTHERM BLUE THERAPY

Czy wiesz, że 80% oznak starzenia się skóry ma związek z czynnikami zewnętrznymi i można im zapobiegać, a tylko 20% z nich jest nieodwracalnych? Naukowcy z laboratorium Biotherm opatentowali kosmetyki Blue Therapy zawierające wyciągi z alg, które działają odmładzająco, ujędrniająco oraz redukują zmarszczki oraz przebarwienia. Przedstawiamy linię Blue Therapy oraz jej ambasadorkę – Amber Valettę!

Skumulowane oznaki starzenia się skóry mogą zostać w widoczny sposób „naprawione”. Jedynym czynnikiem starzenia się, na którego nie mamy wpływu, jest czas. Jednak, stanowi on tylko 20% problemu. Reszta czynników przyspieszających proces starzenia się skóry to głównie trzy czynniki (promieniowanie UV, zanieczyszczenie środowiska oraz stres).

Produkty Blue Therapy zawierają składniki aktywne trzech mikroorganizmów, pochodzących z trzech różnych środowisk wodnych i posiadające trzy wyjątkowe właściwości:

 • AFA (niebiesko-zielona mikroalga o właściwościach regenerujących, pochodząca z jeziora Klamath Upper, znajdującego się w USA) – jest bogata w proteiny, posiada zdolność do autoregeneracji, dzięki czemu wygładza skórę oraz przyczynia się do zmniejszenia zmarszczek
   
 • L.Ochroleuca (złocista makroalga o właściwościach ujędrniających, pochodząca z Morza Celtyckiego) – pobudza syntezę głównych składników skóry właściwej warunkujących jędrność skóry, hamuje działanie destrukcyjnych enzymów
   
 • PTP (czysty plankton termalny, o właściwościach wzmacniających i łagodzących, pochodzący z francuskich źródeł termalnych w Pirenejach) – m.in. chroni skórę przed uszkodzeniami wywołanymi promieniowaniem UV, ogranicza stany zapalne skóry, zapobiega powstawaniu zaczerwień.

Naukowcy z Laboratorium Biotherm przeprowadzili test, który wykazał, że wyciągi z mikroalgi i makroalgi są bardziej skuteczne, kiedy zostaną ze sobą połączone optymalnie wykorzystując swoje indywidualne zalety w zwalczaniu widocznych oznak starzenia się skóry i przywracaniu skórze idealnego wyglądu.

Połączenie A. flos-aquae i L. ochroleuca okazuje się czterokrotnie bardziej skuteczne niż każdy z wyciągów zastosowany oddzielnie pod względem stymulacji ekspresji filagryny będącej kluczową proteiną w tworzeniu zrogowaciałej powłoki skóry zaburzanej przez promienie UV, oraz enzymu TGK, odgrywającego zasadnicze znaczenie w zróżnicowaniu naskórkowym warunkowanym promieniowaniem UV.

W linii Biotherm Blue Therapy znajdziemy:

 • Serum (254 zł) – widocznie odmładzające serum regenerujące, doskonale wchłania się w skórę, przeznaczone do wszystkich rodzajów skóry, żelowa konsystencja o perłowych refleksach nadaje skórze natychmiastowy efekt promiennego blasku, doskonale wchłania się przez skórę
   
 • Krem na dzień (275 zł) – przywracający równowagę krem na dzień SPF 15 łączy komfort, ochronę UV, jego aksamitna konsystencja delikatnie wchłania się w skórę pozostawiając na powierzchni świeżą i zapewniającą uczucie komfortu powłokę
   
 • Krem pod oczy (180 zł) – ma działanie przeciwzmarszczkowe, ujędrniające i redukujące cienie, bogata i doskonale wchłaniająca się, odżywcza konsystencja jest przeznaczona do cienkiej, delikatnej skóry wokół oczu.

Biotherm, kosmetyki Biotherm, Blue Therapy

Amber Valetta – muza Blue Therapy

Amber Valetta to modelka, aktorka, matka oraz działaczka zaangażowana w ochronę środowiska. Wyróżnia ją niezwykła uroda, pewność siebie oraz walka z uporem o swoje przekonania, dlatego też stała się ambasadorką linii. Użyczając swojego wizerunku Blue Therapy, Amber Valletta ofzeruje Biotherm szlachetne wartości i zrównoważone, niepowtarzalne piękno.

zdjęcie z konferencji Biotherm, od lewej: Kasia Magiera (L’Oreal), Hala Halabi, Nicolas Billiard, dyrektor generalny L’Oreal Luxe, Anna Kondratowicz (redaktor naczelna iBeauty.pl)