Strona główna PIELĘGNACJA ZIELONE LABORATORIUM

ZIELONE LABORATORIUM

0
Zielone Laboratorium

Tę niezwykłą markę kosmetyków wegańskich stworzyły dwie siostry. Sylwia Dziegieć, weganka i biochemik, specjalista kosmetolog, od wielu lat zajmuje się tworzeniem nowych receptur kosmetyków. Aleksandra Dziegieć, wegetarianka  jest biotechnologiem, doświadczonym specjalistą czuwającym nad jakością tworzonych produktów. Zobaczcie, co mówią o sobie i firmie!

Skąd pomysł na firmę?

Zielone Laboratorium– Połączenie naszych siła pozwala tworzyć kosmetyki na najwyższym poziomie. Ale przede wszystkim jesteśmy kobietami, matkami, niezwykle wrażliwymi na krzywdę zwierząt. Chcemy „dorzucić” coś od siebie do ulepszania naszego świata. Tak powstały kosmetyki z misją. Każdy kupujący robi coś dobrego podczas codziennej pielęgnacji naszymi kosmetykami. Chcemy wierzyć, że takich ludzi jak my, takich, dla których jakość otaczającego świata jest ważna, jest więcej.

Idea Slow Life

– Jesteśmy dwiema siostrami i uwielbiamy kosmetyki! Nasza przygoda z kosmetykami to lata ciężkiej pracy na różnych stanowiskach, od laboranta po samodzielnego technologa i specjalistę od zapewnienia jakości. To lata zdobywania doświadczenia  w dużych firmach. To doświadczenie teraz procentuje, bo pozwala nam samodzielnie kierować dużą firmą kosmetyczną, wyznaczać trendy i realizować nowoczesne projekty. Każda z nas zdobywała doświadczenie w innej dziedzinie, ale teraz jednoczymy siły i tworzymy ekskluzywne kosmetyki roślinne z misją. Wegańskie dla wszystkich. Chcemy dotrzeć do ludzi, którzy świadomie robią zakupy – nie tylko kosmetyczne – zwracają uwagę na składniki produktów oraz politykę firmy, wszyscy, którzy żyją świadomie, którym bliskie jest myślenie ekologiczne. Są to wegetarianie, weganie, ale nie tylko – także osoby, którym bliskie sercu są działania zmierzające do poprawy losu zwierząt. To także osoby, które kochają życie i bliska jest im filozofia slow life. Weganizm traktujemy jako holistyczne podejście do zwierząt i własnego ciała – bez mięsa, produktów odzwierzęcych, z szacunkiem dla naszej skóry.

Zielone Laboratorium
Sylwia Dziegieć i Aleksandra Dziegieć

Misja

– Nie interesują nas trendy, moda, coś co jednego dnia jest odkryciem, a innego okazuje się nieporozumieniem. Interesuje nas skuteczność. Dlatego opieramy się na znanych i sprawdzonych składnikach, które są pochodzenia naturalnego. Wiemy, że naturalne składniki są dla skóry najlepsze i tylko takie mogą jej najwięcej dać. Kosmetyki Zielonego Laboratorium nie wychodzą z mody.

Nasza firma powstała z ogromnej potrzeby pomocy zwierzętom. Obie mamy w sobie silnie rozwiniętą empatię w stosunku do zwierząt, dlatego szukałyśmy pomysłu na pomoc w zbieraniu pieniędzy na ten cel. Jednorazowe datki czy 1% raz na rok to za mało. Chcemy, aby pomoc mogła być związana z czymś tak prostym jak kosmetyk – stosowany codziennie przypomina, że robię coś fajnego, bo pomagam. Dlatego z każdego sprzedanego produktu 5% przekazujemy na Stowarzyszenie Otwarte Klatki, Schronisko w Korabiewicach, Zaginął Dom – Fundacja „Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt – Viva!” oraz Fundacja Tara – schronisko dla koni.

Zielone Laboratorium

Świadoma Kobieta

– Naszą inspiracją jest kobieta świadoma. Zna swoje mocne i słabe strony. Wie, że kosmetyki to tylko część pielęgnacji ciała, ważna jest również dieta i harmonia wewnętrzna. Żyje szybko, intensywnie, ale wie do czego dąży. Najważniejszy jest efekt. Na nim się skupiamy. Przygotowanie każdego kosmetyku to długie miesiące testów i prób. Efekt musi być widoczny. Interesuje nas tylko to co najlepsze. Odrzucamy przeciętność.

Świadoma pielęgnacja

– Holistyczna pielęgnacja ciała obejmuje nie tylko kosmetyki. Połączenie zbilansowanej diety roślinnej, codziennej dawki ruchu na świeżym powietrzu i naturalnych kosmetyków daje widoczne i długotrwałe efekty.

Jednocześnie nie zapominamy, jak ważne są dobre kosmetyki w pielęgnacji ciała. Ponieważ nie interesują nas półśrodki, Zielone Laboratorium to najlepsze, co można dać skórze. Nasze obserwacje i testy doprowadziły nas do tego, że do naszych preparatów dodajemy soki i wyciągi, które same przygotujemy. Tak ważnej rzeczy nie oddajemy w obce ręce. Od jakości składników aktywnych zależy skuteczność kosmetyku. Końcowe badania w niezależnym, zewnętrznym laboratorium potwierdzają wszystkie nasze kosmetyczne deklaracje. Bo interesuje nas skuteczność, która jest drogą do najlepszych efektów.

Odpowiedzialność

Żyjąc w pędzie i biegu łatwo nie zauważyć, że żyją obok nas zwierzęta bardzo potrzebujące pomocy. Byłyśmy i jesteśmy bardzo wrażliwe na ich los. Wierzymy, że możemy zmienić świat, że razem możemy zrobić dużo więcej. Jesteśmy odpowiedzialni za świat, w którym żyjemy. Nawet małe kwoty mogą uratować jakieś zwierzę przed śmiercią, mogą pomóc w znalezieniu domu. Liczymy, że ta wartość dodana do naszych produktów jest niezmiernie ważna dla naszych klientek, że stworzy wspólnotę osób, dla których ważny jest los zwierząt. 

Zielone Laboratorium

Dlaczego Zielone Laboratorium?

– Czy może być coś lepszego niż kosmetyki ekologiczne, naturalne? Tak! Kosmetyki Zielone Laboratorium to kosmetyki wegańskie, łączące nowoczesną pielęgnację ze znanymi składnikami aktywnymi, a ich zakup wspiera fundację pomagającą zwierzętom.

Nasze kosmetyki to niezwykle skuteczne produkty pomagające kobietom utrzymać piękny wygląd w zgodzie z naturą. Kosmetyki zawierają soki owocowe i warzywne, które działają w bardziej skoncentrowany sposób nić ekstrakty, dzięki czemu skóra jest dopieszczona i zadbana.

Wychodzimy z założenia że jesteśmy częścią większej całości, dlatego nasze działania i nasze kosmetyki też podążają w tym kierunku:

  • krem myjący do higieny intymnejbez surowców pochodzenia zwierzęcego
  • są tworzone z surowców naturalnych lub akceptowalnych przez Ecocert
  • nie ograbiamy natury, nasze kosmetyki tworzymy z dostępnych na miejscu surowców
  • wspieramy fundacje prozwierzęce i z każdego kosmetyku 5% przekazujemy na ich akcje i potrzeby związane z opieką nad zwierzętami
  • wybieramy surowce pochodzące ze sprawiedliwego handlu

Inspiruje nas życie codzienne, nasze wybory i potrzeby. Tworzymy kosmetyki dla zabieganych kobiet, dla takich które w rytuałach szukają uspokojenia, w naturalnych składnikach – wsparcia dla skóry. Same takie jesteśmy.

Zielone Laboratorium Olejek do ciała ujędrniająco-wygładzający