Strona główna PIELĘGNACJA DR NOSZCZYK O POPRAWIE WYGLĄDU UST

DR NOSZCZYK O POPRAWIE WYGLĄDU UST

0

28 czerwca 2012 r., w jednej z najstarszych i najbardziej renomowanych w Warszawie klinik – Lecznicy Dermatologii Estetycznej i Anti-Aging Melitus, która świętuje w tym roku swoje dziesięciolecie, odbyły się „Warsztaty Piękna z doktor Marią Noszczyk”. Ich tematem były tajemnice pielęgnacji ust i skóry wokół nich. Ta unikatowa forma tematycznych warsztatów z dziennikarkami rozpoczęła cykl spotkań, na których doktor Maria Noszczyk omawia pielęgnację różnych części twarzy i ciała.

Usta i oczy to dwa podstawowe elementy twarzy, na które każdy zwraca uwagę. O ile postępowanie w okolicy oczu jest trudne i nie zawsze wystarczająco skuteczne, tak okolica ust i sama czerwień daje kosmetologii ogromne możliwości. Doktor Maria Noszczyk, jedna z najlepszych dermatologów estetycznych w Polsce, opowiedziała o różnych metodach pielęgnacji i poprawy wizerunku ust u osób w każdym wieku.

od lewej: dr Maria Noszczyk i Katarzyna Skrzynecka, gość spotkania

O wyglądzie ust decyduje ich kształt, wielkość i proporcje względem całej twarzy. Poza samą czerwienią (śluzówka), usta zbudowane są z okolicy białej, czyli skóry nad mięśniem okrężnym ust. Obie części warg z wiekiem zmieniają się. To znacząco wpływa na wygląd twarzy, lecz mało kto przyglądając się sobie w lustrze, zwraca na to uwagę. Zmarszczki wokół ust, a także zanik i zmniejszenie czerwieni powodują, że twarz zmienia wyraz, staje się bardziej zacięta i „złośliwa”. Poprawa rysunku ust, a przez to wyrazu całej twarzy, daje bardzo satysfakcjonujące efekty.

Obecni na spotkaniu dziennikarze mogli się dowiedzieć m.in. tego, że jedną z częstszych metod służących odmłodzeniu i poprawieniu okolicy ust jest zastosowanie wypełnienia. Dobry wypełniacz naprawia większość zmian, które pojawiły się w tej okolicy wraz z wiekiem. Można nim skorygować rysunek warg, pojędrnić i odświeżyć czerwień, a także całą okolicę ust wraz z opadającymi kącikami i zmarszczkami wokół. Czasem dla przywrócenia dawnego rysunku ust, warto  zastosować wypełnienie również w fałdy nosowo-wargowe lub policzki. Wypełnienia służą także do „zwykłego” powiększania i korygowania kształtu ust, u osób w każdym wieku.

Dr Maria Noszczyk podkreśliła, że najbezpieczniejszym i najlepszym materiałem wypełniającym jest od lat kwas hialuronowy. Gwarantuje najlepsze efekty i i praktycznie nie daje powikłań, czego nie da się powiedzieć o innych materiałach, tzw. stałych lub półstałych wypełnieniach.

Bezpiecznym materiałem jest również własny tłuszcz, ale w tym przypadku należy pamiętać, że jest to wypełnienie raczej mało subtelne (polecane do dużych korekt), poza tym organizm szybko go wchłonie i po jakimś czasie zabieg trzeba powtarzać. W przypadku zmarszczek mimicznych wokół ust, czasem stosuje się również botulinę w celu delikatnego ograniczenia mimiki.

Bardzo „zaprasowane”, kilkuletnie zmarszczki strukturalne mogą stanowić dla tradycyjnych wypełnień problem trudny do pokonania. Do tej pory w takich przypadkach jedyną pomoc mogły dać zabiegi abrazji laserowej lub mechanicznej (głęboka dermabrazja). Tego typu zabiegi wymagają jednak dłuższej rekonwalescencji, obarczone są pewnym ryzykiem (dlatego wykonywane są dość rzadko).

Nowatorskim rozwiązaniem są zabiegi termoliftingu frakcyjnego urządzeniem Infini, które emituje stymulującą falę radiową. W odróżnieniu do wcześniejszych urządzeń wykorzystujących tę technologię, bodziec nie jest emitowany przez powłoki skórne, lecz wewnątrz skóry poprzez system igiełek wnikających na głębokość 0,5-4 mm. Inaczej niż w przypadku brutalnej dermabrazji, gojenie jest szybkie i zwykle nie jest potrzebna rekonwalescencja w domu. Zabiegi Infini dają możliwość wygładzania zmarszczek strukturalnych i usuwania innych cech fotostarzenia skóry np. drobnych przebarwień. Sprawdzają się również przy problemie rozszerzonych porów skóry czy jej wiotczenia. Zabiegi termoliftingu metodą Infini znacząco poprawiają napięcie skóry wokół ust i na całej twarzy.

Następnym spotkaniem z serii “Warsztaty Piękna z dr Marią Noszczyk”, będą problemy związane ze starzeniem się skóry wokół oczu.