Strona główna DZIEJE SIĘ WYDARZENIA GWIAZDY PIJĄ WODĘ W STYLU EKO!

GWIAZDY PIJĄ WODĘ W STYLU EKO!

0

Anna Dereszowska, filtry Dafi
Anna Dereszowska i Katarzyna Bursztein z Dafi

W konferencji polskiej marki Dafi – promującej ekologiczne picie wody filtrowanej – wzięły udział gwiazdy, którym bardzo spodobała się ta idea!

Anna Dereszowska, filtry Dafi

W czasie konferencji, króra odbyła się 8 sierpnia w restauracji Belvedere, Katarzyna Bursztein – dyrektor ds. rozwoju Dafi, wraz z dr Iloną Gałązką-Czarnecką – specjalistą w zakresie technologii żywienia, przybliżyły zgromadzonym dziennikarzom wodny świat marki Dafi, przełamując mity na temat picia filtrowanej kranowej wody, która jakością nie ustępuje wodzie butelkowanej, a pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze oraz zredukować ilość gromadzonych odpadów PET.

Co nas przekonało najbardziej do tej idei?

  • 15 zł kosztuje filtr Dafi = 150 l przefiltrowanej wody = 10 gr za litr!

  • Pozornie woda z wodociągów spełnia restrykcyjne normy UE i jest bezpieczna do spożycia przez ludzi, ale jednak… nim trafi z wodociągów do kranu przemierza setki kilometrów rur ze stali, ołowiu czy PCV. Wędrując pogarsza swój zapach i smak, co utrudnia jej bezpośrednie spożycie prosto z kranu. Najszybszym i najtańszym sposobem uzdatniania wody jest stosowanie filtrów dzbankowych. 

  • Filtry Dafi eliminują chlor oraz  zanieczyszczenia wytrącane z instalacji wodociągowych, gwarantując uzyskanie czystej i zdrowej wody. Gwarancja bezpieczeństwa potwierdzona jest atestami PZH i regularnymi badaniami laboratoryjnymi. 

  • Stosując filtry Dafi, znacząco ograniczasz produkcję odpadów!  1,5 litrowa butelka PET w środowisku naturalnym rozkłada się ponad 100 lat. 4–osobowa rodzina produkuje około 100 butelek miesięcznie. 

  • Chronisz też w ten sposób AGD. Działanie filtrów dzbankowych jest szczególnie widoczne w przypadku problemu z kamieniem w czajniku. Filtr Dafi zmiękcza wodę kranową, dzięki czemu w urządzeniach AGD nie gromadzi się uciążliwy nalot. To znacznie przedłuża ich żywotność. 

Ideę picia filtrowanej wody i bycia eko promują gwiazdy, m.in. obecne na konferencji Anna Dereszowska, Grażyna Wolszczak i Laura Łącz.

Grażyna Wolszczak, filtry DafiLaura Łącz, filtry Dafi, Katarzyna Bursztein
Grażyna Wolszczak oraz Laura Łącz z Katarzyną Bursztein (Dafi)

Spotkanie było też okazją do zaprezentowania nowości – szczególną uwagę zwrócono na innowacyjny filtr Dafi Aquamag, który nie tylko oczyszcza kranową wodę powodując, że jest smaczna i czysta, ale także wzbogaca ją w cenny magnez. To potrójnie najlepszy sposób na zniwelowanie deficytów – łatwy, prosty i tani. Magnez dostarczany z wodą jest najlepiej przyswajalny! 

Spodobały się też nam eleganckie szklane karafki oraz szklane dzbanki filtrujące, dostępne w wielu kolorach – wyposażone w ledowy wskaźnik informujący o konieczności wymiany filtra.

Ceny: szklany dzbanek filtrujący – 79 zł, wymienny filtr – ok. 15 zł.

Polecamy!

filtry Dafi