JAK PIELĘGNOWAĆ WŁOSY PO LECIE?

JAK PIELĘGNOWAĆ WŁOSY PO LECIE?

533
0
PODZIEL SIĘ

Jak pielęgnować włosy po lecie

Jeśli po wakacjach twoje włosy są przesuszone, matowe i szorstkie w dotyku, powinnaś zapewnić im intensywne nawilżanie i odbudowę. Intensywne działanie regenerujące mają kosmetyki aktywowane ciepłem. Więcej w rozmowie z Katarzyną Budką, fryzjerką, ambasadorem marki Brocato.

 

Dlaczego w sposób szczególny należy zadbać o włosy po lecie?

Zbyt częste przebywanie na słońcu sprawia, że włosy pozbawione są wilgoci. To początek procesu, w którym włos traci elastyczność, połysk, spójność. Zaczyna się rozdwajać i jest przesuszony. Ten stan sprawia, że włosy przestają się układać, a fryzura po ułożeniu nie trzyma formy. Dlatego tak ważne jest, byśmy używały specjalistycznych kosmetyków, które zapobiegają procesom przesuszania włosów właśnie w czasie letnim.

Jak wyglądają nasze włosy po wakacjach, kiedy nie przywiązywałyśmy dużej wagi do ich pielęgnacji i ochrony przed słońcem?

Włosy to bardzo delikatna, ale jednocześnie dość wytrzymała materia, lecz „niedokarmiana” latem szybko się rozwarstwia. Gdy włos pozbawiony jest składników utrzymujących odpowiednie nawilżenie, wysycha jak źdźbło trawy pozbawione wody. Staje się szorstki, matowy, łamliwy i nie poddaje się żadnym zabiegom stylizującym. Jeżeli jest farbowany, blednie, tracąc duże ilości pigmentu. Odbudowanie jego konstrukcji kosztuje dużo czasu i pieniędzy, gdyż kurację musimy rozpocząć od podstaw. Dlatego stosujmy kosmetyki nawilżające, po to aby uniknąć długotrwałej rekonstrukcji.

 cloud9 hotshapes miracle repair flat iron curling spray, Brocato

Jak sprawić, żeby nasze włosy na nowo były piękne i zdrowe?

Przede wszystkim musimy je zrekonstruować. Używajmy kosmetyków, które odbudują nasze zniszczone włosy: nawilżą i odżywią wnętrze włosa, tym samym poprawiając ogólny stan i wygląd fryzury. Fantastycznym rozwiązaniem są zabiegi kosmetykami termoaktywnymi – ich działanie rozpoczyna się w momencie poddania włosów działaniu ciepła, np. suszarki. Włosy zostają otoczone naturalną powłoką, która chroni je przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Takie zabiegi można przeprowadzić w domu, bez większego wysiłku.

Czego unikamy w pielęgnacji bądź stylizacji włosów po lecie ?

Unikajmy lakierów, mocnych żeli, które pozbawiają  osłabione włosy blasku. Rzadziej rozjaśniajmy włosy. Polecam kosmetyki delikatne, które przede wszystkim odżywią nasze włosy, a przy okazji utrwalą fryzurę.

W jakich sytuacjach wymagane są porady specjalisty lub specjalistyczne zabiegi?

W każdym przypadku, w którym sprawdzone przez nas kosmetyki przestają działać, należy zwrócić się do specjalisty (fryzjera-stylisty), który np. zastosuje zabieg przy użyciu sauny do włosów. Ta technika sprawia, że wszystkie składniki czynne zawarte w kosmetyku pielęgnacyjnym wnikają do wewnątrz włosa, gdzie rozpoczyna proces odbudowy.

Termoaktywny spray do włosów zniszczonych Cloud 9 Hotshapes Miracle Repair Flat Iron & Curling Spray jednocześnie pomaga stylizować włosy z użyciem prostownicy lub lokówki, nie skleja włosów (Brocato, 250 ml, 69 zł)
<!–/*
* The backup image section of this tag has been generated for use on a
* non-SSL page. If this tag is to be placed on an SSL page, change the
* 'https://ibeauty.pl/libs/openx/www/delivery/…'
* to
* 'https://ibeauty.pl/libs/openx/www/delivery/…'
*
* This noscript section of this tag only shows image banners. There
* is no width or height in these banners, so if you want these tags to
* allocate space for the ad before it shows, you will need to add this
* information to the tag.
*
* If you do not want to deal with the intricities of the noscript
* section, delete the tag (from … to ). On
* average, the noscript tag is called from less than 1% of internet
* users.
*/–> <!–//<![CDATA[
var m3_u = (location.protocol=='https:'?'https://ibeauty.pl/libs/openx/www/delivery/ajs.php':'https://ibeauty.pl/libs/openx/www/delivery/ajs.php');
var m3_r = Math.floor(Math.random()*99999999999);
if (!document.MAX_used) document.MAX_used = ',';
document.write ('’);
//]]>–>