Strona główna PIELĘGNACJA KOSMETYKI I AKCESORIA DO PIELĘGNACJI LUCIDIN NA PRZEBARWIENIA

LUCIDIN NA PRZEBARWIENIA

0

Przebarwienia skóry to problem, który dotyka ponad 30% kobiet po 30. roku życia i  90% po 50. roku życia. Jak je rozjaśnić? Pomogą kompleksowe kuracje, pamiętaj też, aby w słoneczny dzień nakładać na skórę krem z wysokim filtrem UV. Specjalną linię – Lucidin – przeznaczoną do wrażliwej cery z przebarwieniami wprowadza Iwostin. 

Trochę o przebarwieniach…

Mówi Agnieszka Szewczyk, dermatolog (Klinika Dermatologiczna WUM i Klinika NovaDerm dr E. Chlebus):

  • Główną przyczyną powstawania przebarwień jest nadmierne odkładanie się melaniny w komórkach skóry. Na proces powstawania przebarwień mają wpływ przede wszystkim czynniki hormonalne i genetyczne, a także ekspozycja skóry na promieniowanie ultrafioletowe, zaburzenia endokrynologiczne (np. choroby tarczycy, nadnerczy, jajników), ciąża, przyjmowanie leków hormonalnych np. doustnych środków antykoncepcyjnych, substancji o działaniu fototoksycznym bądź fotoalergicznym oraz stosowanie niektórych  kosmetyków.
  • Ciekawym przykładem powstania przebarwień jest tzw. Berloque-dermatiti, zmiany przebarwieniowe powstałe pod wpływem ekspozycji słonecznej i bergaptenu, zawartego w olejku bergamotowym np. w perfumach. Dochodzi wtedy do powstawania smugowatych przebarwień w miejscach aplikacji perfum – na bocznych powierzchniach szyi i dekolcie.   
  • Przebarwienia powstają również jako efekt zejścia stanów zapalnych (np. trądziku, urazów skóry). 
  • Zmiany przebarwieniowe w postaci plam różnej wielkości najczęściej zlokalizowane są na twarzy, dekolcie i grzbietach dłoni. W zależności od umiejscowienia dzielimy je na naskórkowe (bardziej powierzchowne) oraz głębsze skórno-naskórkowe i skórne. Do najczęściej spotykanych przebarwień zaliczamy: piegi, plamy soczewicowate, ostudę, przebarwienia pozapalne i polekowe.
  • Piegi są niewielkimi, brązowymi  plamkami  znajdującymi się w miejscach eksponowanych na słońce. Powstają na skutek zwiększonej syntezy melaniny, przy niezmienionej liczbie melanocytów. Pod wpływem słońca ciemnieją.
  • Plamy soczewicowate powstają na skutek zwiększonej syntezy melaniny oraz zwiększonej liczby melanocytów, zwykle są większe i ciemniejsze od piegów.
  • Ostuda, czyli chloasma, najczęściej pojawia się na twarzy (policzki, górna warga, czoła) u kobiet z zaburzeniami hormonalnymi, w ciąży lub w trakcie stosowania antykoncepcji hormonalnej.
  • W celu rozjaśniania przebarwień stosujemy preparaty zawierające aktywne składniki takie jak retinoidy, kwas azelainowy, kwas kojowy, fitowy, witaminę C, kwas alpha liponowy i arbutynę.  Zastosowanie znalazły też alfa i beta-hydroksykwasy, alfa keto-kwasy i polihydroksykwasy. Preparaty te powinny być aplikowane ostrożnie, a osoba, u której przebarwienia wystąpiły, powinna unikać słońca oraz stosować filtry przeciwsłoneczne o wysokim wskaźniku fotoprotekcji.
  • Niwelowanie już powstałych zmian nie jest łatwe i aby było skuteczne, wymaga determinacji i konsekwencji. Preparaty aplikowane w kuracji należy stosować regularnie, często przez wiele miesięcy. Mogą one wywołać podrażnienia powodujące dyskomfort, a nawet przyczyniające się do powstawania nowych zmian, dlatego tego typu kuracje przeprowadzane są pod kontrolą lekarza.
  • Preparaty rozjaśniające przebarwienia mogą być stosowane osobno lub jako element kuracji łączonej z zabiegami u dermatologa. Zabiegi stosowane w tego typu problemie skóry to .m.in.: peelingi chemiczne, mikrodermabrazja, laseroterapia. Najlepsze rezultaty przynoszą zawsze działania skojarzone i wielopłaszczyznowe.

REKLAMA

 

Seria Lucidin

Przeznaczona jest do pielęgnacji skóry wrażliwej ze zmianami barwnikowymi. Swoją skuteczność zawdzięczają wielopłaszczyznowemu działaniu: blokują wpływ promieniowania słonecznego na skórę, uniemożliwią aktywację i hamują już aktywną tyrozynazę (enzym biorący udział w tworzeniu melaniny, a pobudzany przez promieniowanie UV) oraz delikatnie złuszczają naskórek. 


Kosmetyki Lucidin Iwostin na przebarwieniaTworzą ją trzy preparaty:

1. Serum na noc redukujące przebarwienia (40 ml, 37 zł)

Niewielką ilość preparatu należy wieczorem nakładać na oczyszczoną skórę twarzy lub na inne obszary skóry z przebarwieniami. Kuracja powinna trwać około 6–8 tygodni. 

Uwaga: w trakcie stosowania preparatu i około 10 tygodni po zakończeniu kuracji należy unikać ekspozycji na promieniowanie UV – słońce i solarium. W celu zapewnienia odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem UV zaleca się stosowanie kremów z filtrami SPF 50+.

2. Aktywny krem punktowy na przebarwienia (15 ml, 39 zł)

Należy nanosić go miejscowo na przebarwienia skórne 2–3 razy dziennie. Po upływie kilkunastu minut można dodatkowo nałożyć inny krem. Kuracja powinna trwać około 6–8 tygodni. Uwaga: w trakcie stosowania preparatu i około 10 tygodni po zakończeniu kuracji należy unikać ekspozycji na promieniowanie UV – słońce i solarium. W celu zapewnienia odpowiedniej ochrony przed promieniowaniem UV zaleca się stosowanie kremów z filtrami SPF 50+.

3. Intensywny krem rozjaśniający na przebarwienia (40 ml, 35 zł)

Krem należy nakładać na przebarwione obszary skóry dwa razy dziennie przez 8 tygodni. Pierwsze efekty kuracji mogą być widoczne po 4 tygodniach. Preparat można stosować na większe powierzchnie skóry jako rozjaśniający i rozświetlający cerę.

Substancje aktywne

2% kompleks Dermawhite® NF LS – badania potwierdziły, że skutecznie zmniejsza wytwarzanie melaniny i hamuje aktywność tyrozynazy*. Innowacyjny, opatentowany i przebadany pod względem skuteczności kompleks składników aktywnych, które wzajemnie nasilają swoje działania:

  • kwas ferulowy oraz wyciąg z rośliny Waltheria Indica działają przeciwzapalnie oraz depigmentacyjnie, hamując aktywność tyrozynazy – enzymu uczestniczącego w tworzeniu melaniny,
  • kwas glukonowy jest odpowiedzialny za „wyłapywanie” jonów miedzi, niezbędnych do powstawania melaniny,
  • α-hydroksykwasy (kwas cytrynowy i mlekowy) – delikatnie złuszczają naskórek. 

O.D.A.white™ – uzyskany przez biofermentację z naturalnego roślinnego kwasu oleinowego kwas oktadekadeinowy, rozjaśnia skórę redukując syntezę melaniny oraz zapobiega tworzeniu nowej tyrozynazy.



Kwas glikolowy – opatentowany, bogaty w polisacharydy kompleks pochodzenia roślinnego, zapewniający natychmiastowe i długotrwałe nawilżenie warstwy rogowej naskórka. Akumuluje w skórze cząsteczki odpowiedzialne za wiązanie wody, dodatkowo reguluje proces złuszczania naskórka, oddziałując na jego warstwę powierzchniową. Regularnie stosowany sprawia, że skóra staje się sprężysta, gładka i zyskuje promienny wygląd.


Witamina E (tokoferol) – regeneruje barierę lipidową skóry. Dzięki temu, że wbudowuje się w struktury błony komórkowej i lipidów cementu międzykomórkowego naskórka, pełni rolę naturalnego czynnika przeciwrodnikowego, przekształcając wolne rodniki w obojętne, niegroźne substancje. 

Olej z pestek winogron – wytłaczany na zimno olej z nasion winorośli właściwej. Zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), tokoferole (witamina E), fotosterole i fosfolipidy. Posiada silne działanie przeciwrodnikowe, działa przeciwzapalnie i kojąco, wzmacnia barierę lipidową naskórkową, hamuje utratę wody.

Hydromanil® – opatentowany, bogaty w polisacharydy kompleks pochodzenia roślinnego. Zapewnia natychmiastowe i długotrwałe nawilżenie warstwy rogowej naskórka. Działa na dwóch płaszczyznach: efektywnie ogranicza utratę wody z naskórka oraz akumuluje w skórze cząsteczki odpowiedzialne za wiązanie wody, reguluje proces złuszczania naskórka. 

Keratolite™ – zawiera kwas jabłkowy i proteiny ze słodkich migdałów. Dzięki delikatnemu działaniu złuszczającemu pozwala na lepsze wnikanie składników aktywnych, rozjaśnia przebarwienia skóry, odnawia naskórek, pobudza skórę do regeneracji.

Woda termalna z Iwonicza-Zdroju – koi i łagodzi podrażnienia.