Strona główna DZIEJE SIĘ PORADY DOMOWE Jak zamontować wieszaki na ręczniki w łazience? 

Jak zamontować wieszaki na ręczniki w łazience? 

0
Ręczniki do łazienki - jak je wieszać

Ręcznik to obowiązkowy element każdej łazienki, jednak należy pamiętać, że nie może on zostać położony gdziekolwiek. Żeby zachować higienę i zapewnić prawidłowe wyschnięcie ręcznika, niezbędne są wieszaki na ręczniki, które pozwolą na przechowywanie ich w łazience. W większości przypadków konieczne może się okazać zamontowanie wieszaków na ręczniki. Sprawdźmy, w jaki sposób zamontować wieszaki na ręczniki, aby zachować jak największy komfort użytkowania łazienki.  

Co zyskamy, montując wieszaki na ręczniki? 

Wieszaki na ręczniki to duże udogodnienie pozwalające na odpowiednie wyschnięcie ręczników po ich użyciu. Dzięki zastosowaniu wieszaków ręcznik jest zawsze pod ręką i nie ma możliwości ubrudzenia go. Duża wygoda w połączeniu z zachowaniem higieny sprawia, że obecnie oryginalne wieszaki łazienkowe na ręczniki są stałym elementem każdej łazienki.  

Jakie są sposoby montażu wieszaków na ręczniki? 

Istnieje wiele sposobów montażu wieszaków na ręczniki. W zależności od posiadanego miejsca w łazience możemy zastosować odpowiednie rozwiązanie, które pomoże nam zawiesić ręczniki. Najczęściej spotykanym rodzajem ręczników są te montowane na drzwiach łazienki. Mogą zostać przymocowane na wiele sposobów zarówno za pomocą wkrętów, jak i materiałów samoprzylepnych. Możemy spotkać wieszaki montowane na ścianach, jednak jest to rzadsze rozwiązanie. W przypadku zamontowania wieszaka na ścianie najwygodniej będzie użyć wieszaków samoprzylepnych, które nie będą wymagać wiercenia w płytkach. Inną metodą jest zamontowanie wieszaków za pomocą śrub. Zdecydowanie jest to najtrwalsza metoda, która daje pełną gwarancję, że wieszak pozostanie na swoim miejscu przez długie lata. Należy jednak pamiętać, że będzie to wymagało wiercenia w płytkach lub ścianie co może wydłużyć cały proces montażu.  

Gdzie zamontować wieszak na ręcznik? 

Miejsce, które wybierzemy na montaż wieszaków, musi spełniać kilka wymogów. Przede wszystkim musi być stosunkowo blisko umywalki i prysznica, aby uniknąć rozchlapania wody. Nie możemy jednak zapomnieć, że wieszak nie może być zamontowany w miejscu, które groziłoby zamoczeniem ręcznika. Istotna jest również wysokość. Najlepiej dostosować wysokość zawieszenia ręcznika do jego długości, nie może on dotykać podłogi, a jednocześnie musi być na wysokości pozwalającej na swobodne zdjęcie ręcznika. Zazwyczaj wieszaki na ręczniki są montowane na wysokości półtora metra

Podsumowanie 

Wieszaki na ręczniki to obowiązkowy element każdej funkcjonalnej łazienki. Dzięki zastosowaniu wieszaków ręcznik ma możliwość wyschnąć w higienicznych warunkach. Obecnie jest wiele możliwości montażu wieszaków na ręczniki, ale najczęściej stosowane są samoprzylepne wieszaki, których montaż jest szybki i łatwy. Alternatywnym rozwiązaniem jest zamontowanie wieszaków za pomocą śrub, co wymaga ingerencji wiertarki, którą wywiercimy odpowiedni otwór w ścianie. Najczęściej wieszaki na ręczniki montowane są na drzwiach lub w pobliżu umywalek co ma zapobiegać rozchlapaniu wody.