NALEWKA MALINOWA – JAK JĄ ZROBIĆ?

NALEWKA MALINOWA – JAK JĄ ZROBIĆ?

826
0
PODZIEL SIĘ
maliny

Maliny to jedne z najbardziej lubianych w Polsce owoców. Nalewka z malin na spirytusie smakuje jesienią i zimą jak wspomnienie lata – a to jest bardzo dobry powód, aby nastawić ją w tym roku.

Nalewka malinowa nie jest trudna do zrobienia i nie wymaga jakichś szczególnych umiejętności. Nalewka z malin na spirytusie i wódce jest wyjątkowo smaczna i ma piękny, czysty kolor.

Nalewka z malin – przepis idealny

  • 1 kilogram dojrzałych i ładnych malin,
  • 0,5 l spirytusu (zawartość alkoholu: 95%),
  • 0,5 l czystej wódki (zawartość alkoholu: 40%),
  • 0,4 kilograma cukru białego o drobnym ziarnie.

Jak zrobić nalewkę z malin?

  1.  Maliny umyć i pozbawić szypułek. W następnej kolejności zalać w szklanym naczyniu wódką i spirytusem. Uwaga: owoce w całości powinny być zanurzone w alkoholu!
  2. Zamknąć szczelnie naczynie, w którym wykonujemy nalewkę i pozostawić w ciepłym miejscu na okres kilku dni. Optymalny czas to około 6 dni. Uwaga: przez ten okres co najmniej raz dziennie należy potrząsnąć naczyniem, aby alkohol mógł dostać się w każdy zakamarek owoców i wydobyć ich smak.
  3. Po upływie tego czasu należy zlać cały alkohol i sok z malin do butelki. Pozostałe w pierwszym naczyniu maliny zasypać cukrem i wstrząsnąć nim, lub zamieszać drewnianą łyżką.
  4. Cukier powinien się całkowicie rozpuścić i wtedy syrop powstały z soku z malin i cukru należy dodać do nalewki. Maliny można ponownie zasypać cukrem i po paru dniach dolać powstałą zawartość do nalewu.
  5. Rozlać nalewkę do butelek. Uwaga: dojrzewająca nalewka powinna być odstawiona w ciemne miejsce. Dobrze, aby nie było zbyt ciepłe. Najwcześniej można ją spożywać po upływie około 3 miesięcy.

Powyższy przepis na nalewkę z malin gwarantuje, że uzyskasz piękną w barwie, rewelacyjną w smaku i doskonale pachnącą nalewkę malinową.