Strona główna MAKIJAŻ MAKIJAŻ OCZU RZĘSY JAK MALOWANE!

RZĘSY JAK MALOWANE!

0

Długie, gęste, precyzyjnie rozczesane… Kiedyś marzenie wielu kobiet, dziś efekt uzyskiwany jednym pociągnięciem maskary. Poznaj najlepsze triki związane z malowaniem rzęs i tusze pozwalające uzyskać ich wymarzony makijaż od ręki!

mascara Elastic Bourjois

Elastyczna maskara

To nowość marki Bourjois. Dzięki unikalnej elastycznej, „rozciągającej się” formule i wydłużającej szczoteczce Elastic Mascara pozwala szybko uzyskać efekt maksymalnie wydłużonych (o 130%) i sprężystych rzęs. Jak to możliwe?

Formułę tuszu wzbogacono w:

  • hevea (roślinę używaną do produkcji gumy)
  • elastyczny, żelowy kompleks dwóch polimerów, pozwalający formule pokryć rzęsy na ich całej długości, a nawet wykraczać poza nie (polimery, łączące się z łatwością z wodą, powodują też, że makijaż bardzo prosto zmyć)
  • naturalne woski
  • pochodną wit. E
  • gumę arabską

Unikalna jest też szczoteczka, składająca się z dwóch części: małych zbiorniczków i włosków. Zbiorniczki rozprowadzają formułę wzdłuż całej długości rzęs, natomiast długie, cienkie włoski szczoteczki rozdzielają i wizualnie wydłużają każdą, nawet najmniejszą rzęsę.

Maskara dostępna jest w dwóch kolorach: głębokiej czerni i intensywnej szarości.

Elastic Mascara (45,99 zł)

Po pomalowaniu rzęs od nasady po same końce, jeszcze raz przeciągnij tuszem same końcówki włosków! Wydadzą się jeszcze dłuższe!

Zagęszczanie rzęs

W tym wyspecjalizowała się z kolei 1001 Lashes – pierwsza maskara widocznie zwiększająca liczbę rzęs. Dzięki opatentowanej szczoteczce o podwójnej spirali maluje ona wszystkie rzęsy już za pierwszym pociągnięciem, niezależnie od ich długości i położenia, także te najmniejsze, rosnące w kącikach oczu. Szczoteczka składa się z 12 rzędów włosków, które chwytają każdą rzęsę od nasady i malują ją bez sklejania na całej długości.

W formule tej maskary użyto wysokie stężenie pigmentów, dzięki temu podkreśla ona i pogrubia nawet najkrótsze i najcieńsze rzęsy.

Maskara dostępna jest też w wersji 1001 Quartz o intensywnym odcieniu czerni – w jej formule zawarto kwarc o działaniu rozświetlającym.

maskara 1001 Cils, 1001 Lashesmascara 1001 Quartz, Bourjois

 

1. Maskra 1001 Lashes (47,99 zł)
2. Ta sama maskara w wersji superczarnej 1001 Lashes Quartz (47,99 zł)

Trik pogrubiający dodatkowo rzęsy  – przed pomalowaniem lekko przypudruj rzęsy, puder przyklei się do rzęs i doda im objętości! To metoda lubiana przez zawodowych makijażystów.

Tusz Coup de Theatre 2 en 1, BourjoisTusz teatralny

W portfolio Bourjois znajdziesz też tusz, który gdy się pojawił, od razu zdobył grono wiernych użytkowniczek. To Coup de Théâtre 2 w 1, zapewniający rzęsom ekstremalną długość i optymalną grubość – efekt charakterystyczny dla sztucznych rzęs.

Tusz zawiera wydłużającą bazę i pogrubiającą warstwę połączone w jednej formule. I znowu oryginalna szczoteczka – jej elastyczne włoski ułożone są naprzemiennie z mikrozbiorniczkami, co zapewnia precyzyjną aplikację i idealne rozczesanie rzęs. Formułę tuszu wzbogacono nylonowymi włókienkami, które równomiernie otulają rzęsy od nasady po same końcówki.

Tusz Coup de Théâtre 2 w 1 (49,99 zł)

Przed pomalowaniem rzęs maskarą maksymalnie pogrubiającą i wydłużającą włoski, użyj zalotki! Rzęsy będą jeszcze bardziej efektowne, a twoje spojrzenie otwarte!

Mascara Effet Liner, BourjoisMaskara i eyeliner w jednym

To Effet Liner – tusz zapewniający idealne wydłużenie i rozczesanie rzęs. Dodatkowo dzięki oryginalnej, innowacyjnej szczoteczce uzyskujesz efekt mocno podkreślonego oka.

Maskara pozwala na uzyskanie podwójnego efektu – maskary i linera poprzez wyraźne podkreślenie oka. Jak ją aplikować? Krótkimi włoskami szczoteczki nałóż tusz od nasady rzę, aby stworzyć efekt linera, a długimi – rozczesz włoski na całej długości.

Tusz Effet Liner (49,99 zł)

Przyłóż szczoteczkę do samej nasady rzęs i poruszaj nią w przód i w tył oraz na boki ruchem zygzakowatym. W ten sposób tylko pogrubisz rzęsy, ale też lekko przyciemnisz skórę powieki wzdłuż linii rzęs, tak jak kredką lub eyelinerem.

(tekst sponsorowany)