Strona główna DIETA I ZDROWIE ZDROWIE 3 sposoby na odetkanie ucha 

3 sposoby na odetkanie ucha 

0

Problemy z uchem nie są niczym nowym. Wystarczy tylko pójść na basen, żeby się o tym przekonać. Owszem, można tego uniknąć poprzez wsadzenie do ucha zatyczek, ale jednak nie każdy się do tego stosuje. Zatkane ucho sprawia, że czujemy się niekomfortowo przede wszystkim dlatego, że nie słyszymy wszystkiego i wpływa to bezpośrednio na naszą pewność siebie. Są jednak proste sposoby na to, aby pozbyć się tej dolegliwości, a chcąc się o nich dowiedzieć więcej, zachęcamy do przeczytania naszego tekstu. 

Co ze sprawdzonymi preparatami? 

Okazuje się, że od lat na rynku jest wiele produktów, które pozwalają na odetkanie ucha. Wiele osób pyta, jak odetkać ucho domowym sposobem, ale nie zawsze jest to możliwe, chociaż o tym też wspomnimy w dalszej części tekstu. Wracając jednak do preparatów, to ich stosowanie jest bardzo proste, ponieważ do ucha aplikujemy preparat, który rozpuszcza woskowinę i sprawia, że nasze ucho staje się odetkane

Nadmiar woskowiny może pojawiać się z niedokładnego czyszczenia uszu, ale też może zdarzyć się sytuacja, w której nadmiernie będziemy czyścić uszy patyczkami, co jest ogromnym błędem. Pamiętajcie więc – nie czyśćcie uszu patyczkami, ponieważ wpychają woskowinę wewnątrz aparatu słuchowego, co bezpośrednio wpływa na naszą słyszalność. Takie preparaty kosztują kilkanaście złotych w sklepie i na szczęście nie potrzeba żadnego recepty, żeby móc z nich skorzystać. 

A co z domowymi sposobami? 

Wyżej zasygnalizowaliśmy, że powiemy kilka słów o domowych sposobach. Natura często zna pewne formy leczenia różnych przypadłości, więc tym razem jest podobnie. Zakładamy, że nie wpadliście na to, ale na zatkane uszy świetnym sposobem jest żucie gumy. Zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to szalone, ale faktem jest to, że żucie gumy stymuluje produkcję śliny, a ta z kolei odtyka przewód słuchowy. 

Domowe sposoby sprawiają, że można zaoszczędzić trochę pieniędzy, ponieważ zawsze lepiej kupić gumy niż preparaty za około 30 zł – efekt jest ten sam. Jeszcze innym sposobem jest to, że warto zakupić cukierki, które będziemy ssać. Mechanizm ten działa szczególnie wtedy, kiedy lecimy samolotem bądź jedziemy windą i nasze uszy rzeczywiście się zatykają. Nie warto więc grzebać w uszach różnymi rzeczami, tylko skorzystać z tego typu porad. 

Jak poradzić sobie z zatkanym uchem przy katarze? 

Zdarza się, że nasze uszy zatykają się wskutek przeziębienia. Nie zawsze się to dzieje, ale jednak taka przypadłość również się pojawia. Idealnym antidotum na to są krople do nosa, które obkurczają śluzówkę nosa, chociaż to nie jedyna możliwość. Równie dobrze sprawdzą się inhalacje na bazie kropli eukaliptusowych.  

Aby prawidłowo przeprowadzić takie inhalacje, należy wlać do miski parę kropel takiego olejku, nałożyć na głowę ręcznik i zanurzyć się, wdychając takie aromaty. Być może bywa to męczące, ale jednak bardzo skuteczne i tym samym ucho się odetka. Jeżeli żaden z powyższych sposobów nie pomoże, to koniecznie należy skonsultować się z lekarzem.