Strona główna FRYZURY FRYZURY KROK PO KROKU MODNE FRYZURY OD ARTEGO

MODNE FRYZURY OD ARTEGO

0

W tym sezonie postaw na dziewczęce warkocze, koki, wysokie upięcia, a także roztrzepane loki. W atelier fryzjerskim Sylwii Kiliś mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak wykonać kilka fryzur!

artego

Stylizacja 1: Naturalne fale

Delikatne, naturalne skręcone włosy na dłużej, można uzyskać dzięki nowemu zabiegowi tymczasowej ondulacji – Parameter T artego. Efekt po zabiegu utrzymuje się od 4–8 tygodni, a dzięki innowacyjnej formule produktu ondulującego włosy nie ulegają zniszczeniu. Tymczasowa ondulacja pianką Parameter T artego, to zabieg profesjonalny, który możemy wykonac w salonach fryzjerskich.

Sposób wykonania zabiegu:

Na umyte szamponem włosy fryzjer nakłada odżywkę bez spłukiwania Miracle Lightweight artego, która jest polecana do ochrony podczas wszelkiego rodzaju zabiegów chemicznych. Następnie włosy zostają nakręcone na wałki – w większej lub mniejszej średnicy, zależnie od efektu jaki ma być uzyskany. Przed nałożeniem pianki ondulującej należy nad głową rozpylić wodę, aby produkt mógł równomiernie wniknąć we włosy. W dalszej kolejności fryzjer zabezpiecza skórę w okolicy włosów przed spłynięciem preparatu i nakłada piankę ondulującą Parameter T, starannie na każdy nawinięty wałek.

Po ustalonym czasie (zależnie od rodzaju włosów oraz oczekiwanego efektu) włosy obficie spłukuje się wodą przez około 8-10 minut, a następnie delikatnie osusza ręcznikiem i rozwija wałki. Idealne wykończenie fryzury zapewni nałożenie na skręcone pasma kremu modelujacego Twist Up, który podkreśli skręt, zwiększy objętość fryzury i ułatwi modelowanie.

Kosmetyki wykorzystane do zabiegu: Miracle Lightweight (29,90 zł), Parameter T (cena zabiegu w salonie fryzjerskim wynosi około 100 zł).

Stylizacja 2: Zdrowe i lśniące włosy

Zabiegi regenerujące są bardzo ważne dla zdrowego i pięknego wyglądu włosów. Keratynowy zabieg odbudowujący z użyciem K-Fluid marki artego w błyskawiczny sposób poprawi  ich kondycję . Jest to zabieg uniwersalny, który możemy wykonać zarówno w salonie fryzierskim jak i samodzielnie w domu.

Sposób wykonania zabiegu:

W pierwszej kolejności włosy myjemy łagodnym szamponem Dream Repair artego, o właściwościach odbudowujących ich strukturę. Po spłukaniu szamponu, aplikujemy K-Fluid – produkt regenerujący i wzmacniający. K-Fluid nakładamy na poszczególne pasma włosów od nasady, aż po same końce, następnie suszymy włosy suszarką, co spowoduje, że składniki aktywne wnikną do środka włosa. Następnie dokładnie spłukujemy włosy, aby zmyć pozostałości kosmetyku. Na koniec nakładamy maskę Dream Repair artego i pozostawiamy ja na włosach 5 minut, po czym spłukujemy. Wykańczamy fryzurę, susząc i modelując włosy na grubej szczotce.

Kosmetyki wykorzystane do zabiegu: K Fluid (99,90 zł), Dream Repair szampon do włosów (29,90 zł), Dream Repair maska do włosów (34,90 zł).

artego

Stylizacja 3: W stylu Glamour

Gładkie, lśniące włosy i zdecydowana objętość od nasady to propozycja stylizacji Glamour. Polecana do włosów długich i półdługich.

Sposób wykonania:

Myjemy włosy, a na ich końcówki nakładamy lekką odżywkę. Następnie włosy u nasady spryskujemy specjalnym kosmetykiem unoszącym i nadającym objętości: Root Lifter artego. W dalszej kolejności nakręcamy kolejno pasma na grube wałki lub modelujemy za pomocą okrągłej szczotki. Po zdjeciu wałków lub zakończeniu modelowania, fryzurę roztrzepujemy palcami i utrwalamy suchym lakierem Hot Shot, który nie obciąża włosów, dzięku czemu fryzura pozostaje lekka.

Kosmetyki wykorzystane do stylizacji: Root Lifter (37,90 zł), Hot Shot (37,90 zł).

Stylizacja 4: Dynamiczna krótka fryzura.

Posiadaczki krótkich włosów, w prosty i szybki sposób mogą nadać swojej fryzurze niecodzienny, dynamiczny charakter, za pomocą kosmetyków do stylizacji Styling Tools. Propozycja artego, to złamane fale, które możemy wykonać za pomocą żelazka fryzjerskiego lub prostownicy.

Sposób wykonania:

Na umyte włosy nakładamy krem prostujący Sliding Smooth, który ułatwi prostowanie, a także ochroni ich strukturę przed szkodliwym działaniem suszarki czy żelazka fryzjerskiego. Następnie  delikatnie suszymy głowę i rozpoczynając od dołu głowy prostujemy kolejne pasma, wywijając końce na zewnątrz, dzięki czemu uzyskamy efekt połamanych fal. Fryzurę wykańczamy, nakładając na wybrane pasma pastę nadającą połysk Finger Prints.

Kosmetyki wykorzystane do stylizacji: Sliding Smooth (37,90 zł), Finger Prints (37,90 zł).

artego

Stylizacja 5: Fale w stylu hippie

Delikatne, naturalne fale w lekkim nieładzie to jeden z topowych trendów. To bardzo efektowna fryzura, która wbrew pozorom jest niezwykle prosta w wykonaniu.

Sposób wykonania:

Na umyte włosy nakładamy piankę Hair Force, która doda objętości i pozwoli utrwalić uzyskany później efekt. Następnie trzeba je delikatnie wysuszyć suszarką i zapleść wokół głowy kilka warkoczyków. W zależności od oczekiwanego efektu grubsze lub cieńsze. Zaplecione warkoczyki należy jeden po drugim, delikatnie wyprasować prostownicą, przeciągając ją od nasady aż po końce. Na proste końcówki warkoczyków należy nanieść żel nabłyszczający Shaping Glaze. Następnie delikatnie rozplatamy sploty i powstałe fale roztrzepujemy palcami. Na koniec fryzurę utrwalamy lakierem do włosów Hot Shot. Ostatecznie włosy możemy pozostawić rozpuszczone lub upiąć je fantazyjnie.

Kosmetyki wykorzystane do stylizacji: Hair Force (37,90 zł), Shaping Glaze (37,90 zł), Hot Shot (37,90 zł).

Tak wyglądały przygotowania! 🙂

artego