Antyperspirant

Antyperspirant

15006
0
PODZIEL SIĘ

Antyperspirant jest kosmetykiem, który ma za zadanie zmniejszyć wydzielanie potu, w miejscu w którym zostanie nałożony. Antyperspiranty możemy stosować pod pachy, a także na dłonie i stopy, w przypadku nadmiernej potliwości.

Działanie antyperspirantów opiera się na solach glinu, które m.in. obkurczają pory skóry, przez co blokowane jest wydzielanie potu. Nie poleca się jednak stosowania antyperspirantów codziennie, ponieważ może to zaburzyć naturalne funkcje gruczołów potowych.

Wyróżniamy:

– antyperspirant lecznicze – do kupienia w aptekach, np. Antidral, Etiaxil, Medispirant, Aquaselin, Perspiblock Deo. Są one polecane dla osób dotkniętych nadmierną potliwością. W sprzedaży dostępne są także produkty do dłoni i stóp.

– antyperspiranty typu dezodorant – bezzapachowe lub o określonym zapachu. Do kupienia w sprayu, kulce lub sztyfcie. Tutaj najbardziej popularne to Nivea, Rexona, Adidas, Dove, Lady Speed Stick, Ziaja.

– tzw naturalne antyperspiranty w krysztale – ałun. Eko wersja dezodorantów, która stosowana jest od czasów starożytnych. Ałun ma właściwości przeciwpotne, neutralizuje nieprzyjemny zapach potu. Jest bezzapachowy. Stosuje się go poprzez przyłożenie do wilgotnej czystej pachy, po czym zmywa. Ałun jest bardzo wydajny, a stosować go możemy także po depilacji, ponieważ działa bakteriobójczo i łagodzi podrażnienia.

Jaki jest dobry antyperspirant?

Nie można jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Należy samemu sprawdzić skuteczność preparatów, ponieważ każdy z nas jest inny i co może służyć jednej osobie u drugiej się nie sprawdzi.

Ceny wahają się od 6 zł ( Bloker Ziaja) do ok. 50 (Etiaxil).

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAmpułki do włosów
Następny artykułBalsamy do ust
Ciągle się uczę kolorowego i pięknego świata urody. Wierzę w moc natury, dlatego uwielbiam poznawać (by później zastosować) ciekawostki związane z naturalną pielęgnacją i zdrowym trybem życia (oczywiście używam też tradycyjnych kosmetyków ;) ) Zachwycam się pięknem i to nie tylko modą z lat 50. czy makijażem, ale i ponurą jesienią, niebem oraz… Formułą 1, czy muzyką elektroniczną. Znajdziecie mnie też na WirtualnaKlinika.pl.