Strona główna PIELĘGNACJA KOSMETYKI I AKCESORIA DO PIELĘGNACJI SUPERNAWILŻACZ

SUPERNAWILŻACZ

0

Nowy krem Hydrationist Estée Lauder to mistrz całodobowego nawilżania. A to z kolei podstawa zachowania młodego wyglądu skóry – niezależnie od jej rodzaju (nawet tłusta cera może ulec przesuszeniu, a wtedy szybciej pojawiają się na niej zmarszczki i utrata jędrności). O tym, jak tego uniknąć, i o nowym kremie – najsilniejszym nawilżaczu z gamy kremów Estée Lauder, mówi dr Nadine Pernodet, dyrektor Działu Biologii Skóry laboratoriów tej marki. To ciekawe!

 

Dla kogo najlepiej nadaje się krem Hydrationist?

Hydrationist został stworzony dla kobiet, które szukają odpowiedniego preparatu dla skóry, który zapewni im natychmiastowe i długotrwałe nawilżenie. Krem pomaga również skórze w budowaniu jej bariery ochronnej, dzięki czemu może ona skuteczniej przeciwstawić się szkodliwemu działaniu czynników zewnętrznych powodujących przesuszenie się skóry i oznaki przedwczesnego starzenia.

 

Jak jest różnica pomiędzy skórą suchą a przesuszoną?

Skóra sucha to typ skóry i wrażenie dotykowe. Kobiety o suchej cerze zwykle opisują swoją skórę jako posiadającą suche miejsca i małą/zerową zawartość sebum w strefie T. Skóra sucha sprawia wrażenie „niewygodnej” i spiętej.

Skóra przesuszona to skóra, która doświadczyła utraty wody – może to być zbadane klinicznie. Przesuszenie skóry może być chroniczne lub tymczasowe, które zdarza się w danym czasie. Wszystkie rodzaje skóry mogą doświadczyć przesuszenia i kobiety mogą nawet nie zdawać sobie sprawy, że ich skóra jest przesuszona. Na przykład niektóre typy skóry tłustej, normalnej czy mieszanej są przesuszone i nie odczuwają tego. Dlatego ważne jest, aby skóra była nieustannie nawilżona, a jej bariera wilgotności była silna, aby skóra skuteczniej radziła sobie z oznakami przedwczesnego starzenia.

 

Co powoduje przesuszenie się skóry?  I jakie są oznaki przesuszenia?

Nasze zabiegane życie sprawia, że nasza skóra dostaje dawki przeróżnych składników i czynników zewnętrznych, które mogą spowodować przesuszenie. Ekspozycja na ciągłe zmiany wilgotności powietrza, działanie klimatyzacji, picie alkoholu, warunki środowiskowe, takie jak promienie UV, a nawet stres, mogą spowodować przesuszenie skóry. Gdy skóra pozbawiona jest wilgoci, można zaobserwować pewne widoczne oznaki przesuszenia, takie jak ostre, suche powierzchnie, zaczerwienienie, drobne zmarszczki i ogólną szarość cery. Czego nie możesz zobaczyć, to fakt, że przesuszona skóra ma osłabioną barierę i jest bardziej podatna na czynniki podrażniające (np. zanieczyszczenia, wiatr, promienie UV itp.). W tym osłabionym stanie skóra staje się bardziej wrażliwa i podatna na oznaki przedwczesnego starzenia. 

Krem Hydrationist (50 ml, 220 zł) występuje w dwóch formułach: do skóry suchej i do skóry normalnej i mieszanej.

 

Czy formuły zawarte w kremie Hydrationist nie mają tłuszczu?

Formuły Hydrationist zawierają tłuszcz, ponieważ stworzone zostały przy użyciu odżywczych lipidów, odbudowujących barierę. Żadna z formuł nie zawiera składników powodujących powstawanie trądziku, więc pory nie blokują się i nie tworzą się wykwity skórne.

 

Czy Hydrationist może być stosowany na skórze tłustej?

Tak, Hydrationist można stosować na skórze tłustej. Klientki z cerą tłustą mogą stosować emulsję i krem do cery normalnej/mieszanej i z pewnością produkty te będą dla nich odpowiednie, ponieważ są one lekkie (emulsja jest najlżejsza). Żadna z formuł nie zawiera składników powodujących powstawanie trądziku i blokujących pory.

 

Zawarta w Hydrationist woda biomimetyczna jest „zorganizowana strukturalnie”. Jaka jest różnica pomiędzy zwykłą wodą a „zorganizowaną strukturalnie”?

Zwykła lub „wolna” woda, to woda, która pijemy codziennie z kranu. Składa się z niezorganizowanych lub wolno oscylujących molekuł wody. W przeciwieństwie do niej, woda „zorganizowana strukturalnie” składa się z nieoscylujących molekuł, dzięki czemu woda jest bardziej biodostępna dla skóry, tzn. lepiej się wchłania poprzez wszystkie jej warstwy, docierając tam, gdzie skóra najbardziej jej potrzebuje. Zapewnia w ten sposób lepsze i dłużej trwające nawilżenie.

 

Woda biomimetyczna zawarta w kremie Hydrationist wzmocniona jest magnezem, wapniem i cynkiem. Jaką role spełniają te minerały w zdrowej skórze?

Eksperci zgadzają się, że minerały mają bardzo ważną rolę dla zdrowia skóry. Minerały często pracują razem, aby skóra lepiej funkcjonowała, w najbardziej optymalny i efektywny sposób. Jednymi z najważniejszych minerałów dla skóry są: magnez, cyk i wapń. Spełniają one następujące zadania:

  • wapń – jest regulatorem dla każdego organu w organizmie, a skóra nie jest tu wyjątkiem. Skóra bardzo dba o swój poziom wapnia. Wapń w górnej warstwie naskórka pomaga regulować główne funkcje skóry, włącznie z odnawianiem się komórek oraz procesu tworzenia bariery lipidowej, aby zapewnić stałe nawilżenie i piękny wygląd skóry,
  • cynk – wspomaga naturalne funkcje naprawcze całego organizmu. Skóra naturalnie przechodzi różne procesy naprawcze i odmładzające. Procesy te zależne są od odpowiedniego poziomu cynku w skórze, dzięki czemu może ona szybko i optymalnie odnawiać komórki,
  • magnez – to minerał, który jest istotny dla każdego procesu biochemicznego zachodzącego w organizmie. Biorąc udział w syntezie protein, magnes ważny jest przy naprawie i zachowaniu zdrowia komórek skóry. Znany jest również ze swych zdolności wygładzających, sprawia, że skóra jest miękka i jedwabista.

 

A jak ważna dla zachowania odpowiedniej wilgoci w skórze jest produkcja mocznika?

Mocznik to naturalny czynnik nawilżający (NMF). Czynniki NMF to składniki wiążące wodę, które nie tylko zawiązują wodę w zewnętrznej warstwie suchej skóry, lecz również pomagają naprawić wewnętrzną matrycę skóry. Czynniki NMF mogą zawierać kolagen, elastynę, kwas hialuronowy, glicerynę, lipidy, aminokwasy i oczywiście mocznik. Mocznik uznawany jest za bardzo efektywny czynnik NMF i pozwala najbardziej zewnętrznym warstwom naskórka odzyskać wodę, przeciwdziałając wysuszającym czynnikom zewnętrznym.

Czynniki NMF, takie jak mocznik, stanowią niebywale efektywne tzw. humektanty, ponieważ absorbują wilgoć atmosferyczną, która następnie dodawana jest do własnych zasobów wody w skórze. Z wiekiem, nasza naturalna produkcja mocznika spada. Krem Hydrationist pomaga zwiększyć naturalną produkcję mocznika, stymulując działanie arginazy za pomocą wody biomimetycznej. Zawartość wody w skórze jest natychmiastowo uzupełniona.

 

W kremie znajduje się też wyciąg z „wiecznej rośliny”. Co to takiego?

Natura pokazuje nam niesamowite przykłady cudów. Rosnąca naturalnie w suchej strefie klimatycznej na Bałkanach „wieczna roślina” (Haberlea Rhodopensis) ma niebywałą zdolność do całkowitego uschnięcia w trudnych warunkach, bez żadnego negatywnego wpływu na swe życie. Po tym, jak dostarczy jej się ponownie wody, roślina ożywa, nadal rośnie i kwitnie. Zdolność rośliny do tak niesamowitego „odżycia” po intensywnym przesuszeniu stała się inspiracją dla formuły nowego kremu Hydrationist.

 

Co zawarte jest w mieszance odbudowującej barierę, zastosowanej w kompleksie nawilżającym Sustainable Moisture Complex™?

Mieszanka odbudowująca barierę składa się z lipidów złożonych i trójglicerydów – głównie z wyciągu z z nasion słonecznika, jęczmienia, kwiatu ogórka, masła MuruMuru oraz 7-dehydrocholesterolu. 

 

Jaki jest kluczowy składnik zapachu kremu Hydrationist? 

Kluczowym składnikiem jest nuta wody koralowej. Aby stworzyć ten zapach, nasza ekipa tworząca zapachy udała się na wyprawę na wyspę wybrzeża Madagaskaru. Niezamieszkana i dziewicza, ta piękna wyspa słynie ze swych raf koralowych – idealne miejsce, aby uchwycić tę morską notę zapachową wprost z natury. 

Estée Lauder wykorzystała unikalną technologię podwodną, znaną pod nazwą AquaSpace, aby uchwycić ten podwodny zapach (niewyczuwalny dla człowieka) tak, żeby technik tworzący perfumy mógł go skopiować. Tak jak zdjęcie polaroidowe „chwyta” moment, aby malarz mógł tę chwilę przenieść na płótno. Aby złapać kluczową morską nutę zapachową dla Hydrationist, sprzęt AquaSpace ustawiony został na rafie podczas odpływu, aby mógł przefiltrować wystarczającą ilość przez szklaną tubę. Po przefiltrowaniu niemal 50 litrów wody morskiej, udało się wyekstraktować jedynie cząstkę roztworu  (około 5 kropli) zawierającego tylko 1% molekuł zapachowych – nie uszkadzając przy tym rafy. Ta mała próbka została zbadana w laboratorium Domu Zapachów i dane z analizy przekazano do technika zajmującego się perfumami, aby rozwinął z próbki odpowiedni zapach. Ta piękna nuta morskiego korala została połączona z innymi, aby stworzyć naturalny, odświeżający zapach Hydrationist – idealne uzupełnienie do odświeżającego nawilżania, jakie formuła oferuje skórze. 

 

Czy może się Pani podzielić jakimiś wynikami badań klinicznych?

Spragniona wody skóra zostaje natychmiast uzupełniona o 81% nawilżenia i pozostaje nawilżona przez 24 godziny. Bariera wody skóry zostaje wzmocniona o 50% po czterech tygodniach regularnego stosowania, a zdolność skóry do utrzymania nawilżenia przez 24 godziny poprawia się już po jednym użyciu kremu, z czasem zwiększając skuteczność dzięki regularnemu stosowaniu.

 

Skóra pod mikroskopem

Tak wygląda skóra (od lewej): nawilżona, sucha i przesuszona

 

(na podst. materiałów Estee Lauder)

 

Poprzedni artykułBROKAT, GLITTER I POŁYSK!
Następny artykułZAPROJEKTUJ T-SHIRT DLA H&M
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.