Strona główna PIELĘGNACJA MODA NA EKO W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

MODA NA EKO W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ

0

Moda na ekologię obejmuje już nie tylko żywienie, kosmetyki i styl życia, ale też dziedziny do tej pory mało z nią kojarzone, takie jak medycyna estetyczna. Także jednak i tutaj pojawiły się preparaty organiczne.

Na fali rosnącej popularności trendu ekologicznego specjaliści medycyny estetycznej sięgnęli do natury, nie rezygnując przy tym z najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Połączenie to okazało się mariażem doskonałym, ponieważ dzięki temu udało się stworzyć pierwsze, niezwykle skuteczne i bezpieczne produkty ekologiczne. Tym sposobem, dzięki specjalistom Iconmed i ich ekologicznym i technologicznie zaawansowanym wypełniaczom tkankowym i produktom do mezoterapii z serii Neauvia Organic, trend organiczny wkroczył do medycyny estetycznej.
Organiczność w medycynie
Od nowoczesnych organicznych preparatów kosmetycznych, a teraz także preparatów medycyny estetycznej, wymaga się szeregu cech. Mają być biokompatybilne, ulegać biodegradacji w tkankach, zawierać biologicznie czynne składniki, nie wywoływać nadwrażliwości oraz poprawiać stan skóry natychmiast – w sposób zauważalny i całkowicie naturalnie. Takie właśnie eko-produkty stały się ukoronowaniem dążeń do opracowania ideału wypełniacza: są na wskroś organiczne, spełniając przy tym wyśrubowane normy względem skuteczności i bezpieczeństwa.
W serii Neauvia Organic połączono dwa naturalne składniki o cennych właściwościach biologicznych i służących poprawie piękna ludzkiego ciała: kwas hialuronowy i hydroksyapatyt wapnia, z nowatorskim środkiem sieciującym: polimerem PEG.
Neauvia, organiczne wypełniacze– Wyjątkowość tej technologii polega na zestawieniu perfekcyjnie czystego kwasu hialuronowego wolnego od drobin obcych białek oraz hydroksyapatytu w formie mikrosfer zawieszonych w jednorodnym, trójwymiarowym hydrożelu, stabilizowanych polimerem PEG – wyjaśnia Krzysztof Miracki, lekarz specjalista medycyny estetycznej z warszawskiej kliniki BeautymeD. – W procesie produkcyjnym Neauvii, czysty biologicznie kwas hialuronowy pozyskiwany jest z hodowli mikrobiologicznej, w której substancja ta, wytworzona przez niepatogenne dla człowieka bakterie gatunku Bacillus subtilis, wydzielana jest bezpośrednio do podłoża z wykorzystaniem unikalnego procesu oczyszczania w środowisku wodnym. Tak niezwykłe rozwiązanie stosuje się jedynie przy wytwarzaniu najnowszego ekowynalazku w kategorii wypełniaczy: serii Neauvia Organic.
Dodatek PEG, polimeru nietoksycznego i nie wywołującego niepożądanych reakcji w ustroju (w przeciwieństwie do stabilizatorów stosowanych w innych produktach o charakterze hydrożelu) powoduje, że cząsteczki hydroksyapatytu nie ulegają przemieszczeniu w żelowej bazie – co pozwala na zapobieganie  powstawaniu w skórze ziarniniaków.
– Unikalna kompozycja organicznych preparatów wykorzystywanych w medycynie estetycznej przekłada się bezpośrednio na wyraźną poprawę jakości skóry pod względem trzech głównych parametrów warunkujących jej piękny, młody i zdrowy wygląd: po użyciu tych produktów tkanki nabierają objętości, skóra jest jędrniejsza i zdecydowanie lepiej nawilżona – mówi K. Miracki.
Zastosowania
Ekologiczne produkty, takie jak Neauvia Organic, można wykorzystywać w profilaktyce nadmiernej wiotkości skóry, ponieważ stymulują wzrost włókien kolagenowych i fibroblastów, a także, co istotne – w leczeniu, np. po porażeniach nerwów, powodujących dysproporcje twarzy. Aby dodatkowo zwiększyć skuteczność preparatów, przygotowano w ramach linii Neauvia Organic trzy linie o różnej zawartości poszczególnych składników do zastosowania w celu polepszenia nawilżenia skóry (Hydro Deluxe), modelowania objętości (Intense) i korekty wolumetrycznej oraz poprawy gęstości tkanek (Stimulate). Pacjentki oraz lekarze stosujący te wypełniacze twierdzą, że trwałość zabiegu jest nawet dwukrotnie dłuższa, niż w wypadku innych nieorganicznych  produktów tego typu.

ekologiczne wypełniacze, Neauvia

Produkty Neauvia Organic stanowią odpowiedź na zmianę naszego podejścia, kiedy zaczęliśmy rozumieć, że nie sam wygląd, dający złudzenie podobieństwa do naturalnych produktów jest wartością nadrzędną. Liczy się jakość, której produkty syntetyczne lub substytuty nie są w stanie zapewnić. I nie chodzi tu o snobistyczne przepłacanie za złudzenie jakości, a o przypisanie wartości adekwatnej do reprezentowanego poziomu produktu, o czym każdy może przekonać się na własnej skórze.
Poprzedni artykułLe Petit Marseillais
Następny artykułMAJA SABLEWSKA W CH GOCŁAW
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.