REWOLUCYJNA PIELĘGNACJA PANTENE

REWOLUCYJNA PIELĘGNACJA PANTENE

519
0
PODZIEL SIĘ

logo Pantene

Po ponad 7 latach zaawansowanych technologicznie badań i testów eksperci marki na nowo zdefiniowali rodzaje włosów. Efektem tego jest całkowita zmiana formuł produktów, które teraz są jeszcze lepiej dopasowane do indywidualnych potrzeb włosów. Hitem są intensywne odżywki (w sumie aż 16 rodzajów!), dostępne w 3 gamach. Wraz z innowacyjnymi produktami Pantene pojawia się także nowa ambasadorka marki – Marta Żmuda Trzebiatowska. Ona wie najlepiej, jak ważna jest skuteczna pielęgnacja włosów dla ich pięknego i zdrowego wyglądu – w każdych warunkach.

Czego pragną kobiety?

Według badań przeprowadzonych przez ekspertów Pantene aż 95% kobiet nie jest zadowolonych z wyglądu swoich włosów. Zmiany cywilizacyjne i częste zabiegi stylizacyjne powodują, że nasze włosy narażone są na działanie coraz większej ilości szkodliwych czynników zewnętrznych, które negatywnie wpływają na ich kondycję i wygląd. 
Pantene Pro-V, Marta Żmuda TrzebiatowskaNiestety, „tradycyjne” kosmetyki przestają odpowiadać rosnącym wymaganiom i zróżnicowanym potrzebom włosów. Kobiety stosują produkty dopasowane albo tylko do odżywczych potrzeb włosów, albo tylko do efektów końcowych, jakie kosmetyki mają nadać ich fryzurze. Dlatego aż 85% z nich chciałoby, aby produkty do pielęgnacji włosów spełniały równocześnie oba zadania.

W tym celu naukowcy z laboratoriów Pantene przeprowadzili prawdziwą rewolucję w architekturze marki Pantene i składnikach jej produktów. Dzięki najnowszym technologiom na nowo sklasyfikowali główne rodzaje włosów i opracowali formuły kosmetyków. W efekcie powstały 3 wyjątkowe linie produktów Pantene do 
3 rodzajów włosów. 

Pantene, Marta Żmuda Trzebiatowska

Nową ambasadorką Pantene została Marta Żmuda Trzebiatowska, jedna z najlepszych aktorek młodego pokolenia. Stawiając na naturalne piękno i kobiecy blask, w pełni uosabia ona ducha marki Pantene.

 

Działanie innowacyjnych kosmetyków potwierdza nowa ambasadorka marki – Marta Żmuda Trzebiatowska:

 
„Plan zdjęciowy to ekstremalny sprawdzian dla moich włosów. Wielogodzinna stylizacja, częste koloryzacje, zmiany wilgotności i temperatury, w miejscach, gdzie odbywają się zdjęcia, dotychczas znacznie osłabiały moje włosy. Z nowym Pantene pielęgnacja włosów jest o wiele łatwiejsza, bo dzięki bogatej kolekcji intensywnych odżywek mam teraz silne wsparcie w walce o piękny wygląd moich włosów.”

3 główne typy włosów

Ich sklasyfikowanie było efektem ponad 7-letnich badań i testów. Każdy ze wskazanych typów ma unikalne potrzeby wynikające ze strukturalnej budowy włókna włosowego, dlatego wymaga odmiennego rodzaju i poziomu składników odżywczych i pielęgnacyjnych oraz formuł, które pozwolą efektywnie dostarczyć te składniki na powierzchnię włosów. Czym się różnią?

Włosy cienkie – ze względu na niewielką powierzchnię włókna włosowego i równoległe ułożenie względem siebie niezwykle słabo przyciągają aktywne składniki odżywcze do swojej powierzchni, co utrudnia odżywianie tego typu włosów. Ponadto włosy cienkie posiadają aż 50% mniej białka niż włosy normalne, co dodatkowo powoduje, że łatwiej ulegają obciążeniom przez czynniki zewnętrzne, więc dokładne oczyszczanie jest kluczowe dla ich zdrowego wyglądu. 

Włosy normalne – w przeciwieństwie do cienkich włosy normalne są ułożone bliżej siebie i wzajemnie na siebie nachodzą, przez co znacznie łatwiej osadzają się na nich sładniki odżywcze. Są także bardziej sztywne, przez co często sprawiają wrażenie szorstkich i suchych. Ponadto łatwiej się elektryzują i ulegają uszkodzeniom, dlatego potrzebują intensywnej ochrony.

Włosy farbowane – ich powierzchnia jest chemicznie zmieniona, na skutek czego mogą stracić swoją naturalną powłokę ochronną, przez co osadzanie się na ich powierzchni odżywczych składników jest znacznie utrudnione. Najszybciej z wyróżnionych rodzajów włosów absorbują też wodę, co sprawia, że stają się bardziej podatne na zniszczenia. 

W odpowiedzi na indywidualne potrzeby wyróżnionych 3 typów włosów eksperci Pantene opracowali 3 linie kosmetyków Pantene:

  • dla włosów normalnych (dwie gamy: Pantene Pro-V Intensywna Regeneracja, Gęste i Mocne),
  • dla włosów cienkich (Większa Objętość, Lekkie i Mocne),
  • włosów farbowanych (Zdrowy Kolor).

Pantene Intensywna RegeneracjaLinią, którą szczególnie polecamy na okres zimowy, jest: Pantene Pro-V Intensywna Regeneracja. Chroni ona włosy przed uszkodzeniami spowodowanymi stylizacją i rozdwajaniem tak, jak produkty za 300 zł (w porównaniu z zestawem produktów o podobnych właściwościach, o wartości przynajmniej 300 zł). Ponadto, przywraca włosom siłę, nawilża i sprawia, że są one bardziej odporne na uszkodzenia.

 

W skład tej linii wchodzą:

  • szampon (250 ml, 11,99 zł; 400 ml, 16,99 zł; 750 ml, 26,49 zł),
  • odżywka (200 ml, 11,99 zł; 400 ml, 16,99 zł; 750 ml, 26,49 zł),
  • szampon z odżywką 2 w 1 (250 ml, 11,99 zł; 400 ml, 16,99 zł), 

oraz – jako uzupełnienie – intensywne odżywki:

  • 2-min Maska Głęboko Regenerująca do włosów normalnych (200 ml, 21,99 zł)
  • Nabłyszczająca Odżywka w spray'u Chroniąca Przed Wysoką Temperaturą do włosów normalnych (150 ml, 21,99 zł)
  • Serum Scalające Rozdwojone Końcówki do włosów normalnych (75 ml, 21,99 zł)

Więcej o nowych formułach i pozostałych kosmetykach Pantene Pro-V na http://www.facebook.com/pantenePL

logo Pantene

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSUPLEMENTY DO ZADAŃ SPECJALNYCH
Następny artykułROMANTYCZNA KOLEKCJA MAKALU
Anna Kondratowicz
O urodzie piszę od ponad 15 lat (byłam wicenaczelną magazynu URODA, pisałam dla dwutygodnika VIVA!, prowadzę wydania specjalne PARTY Medycyna Estetyczna). iBeauty.pl powstało z potrzeby „bycia na swoim” i robienia tego, co kocham, czyli… pisania o urodzie :-) Uwielbiam testować kosmetyki! Jestem też współzałożycielką i redaktor naczelną portalu www.WirtualnaKlinika.pl o medycynie estetycznej. Można się ze mną skontaktować mailowo: redakcja@ibeauty.pl.